26 Ekim 2021 Salı

AYKOS

AYKOS

İnsan hayatını kolaylaştıran kumandalı ve akıllı otomasyon ürünleri imal eden Aykos’ta hedef ihracat 


Firmamız 2016 yılında faaliyete başladı. Geçmişten gelen bir ar-ge ve üretim deneyimimiz var. O deneyimimizi gelecek vizyonumuzla birleştirdik, üretmeyi seviyoruz. Ülkemizin üretime ihtiyacı olduğunun bilincindeyiz.

                                                                                 

Ürün çeşitlerimiz

İnsan hayatını kolaylaştıran kumandalı ve akıllı otomasyon ürünleri üretiyoruz. Bu ürünlerin yazılım ve donanımları tamamen bize ait;  

1-  Kablosuz Vinç Kumanda Sistemleri,

2-  Uzaktan Kumandalı Alıcı ve Vericiler (aydınlatma otomasyonu ve elektrikli cihazlar kontrolü)

3-  Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri,

4-  Çeşitli Butik İşler (yazılım, donanım, aplikasyon vb. çözümler)


Yeni bir kumanda tasarımımız var 

Firmamız ürünleri ve çözümleri açısından çok olgun bir döneminde, ar-ge, üretim, iş geliştirme ve sorun çözme konusunda oldukça yetenekli ve iddialıyız. Yurt içinde sektörün ihtiyacını çok iyi biliyoruz ve bu doğrultuda ürünlerimizi revize ettik, ediyoruz. Yeni bir kumanda tasarımımız var. Bu ürünle üst düzey ve daha profesyonel firmalara da hitap etmiş olacağız. Yurt dışı pazar için ihracatı olmazsa olmaz görüyoruz ve şu an belgelerimizi tamamlıyoruz. İhracat hedefimiz var, bu konuda çalışmalara başladık.

Geçen yılın aynı dönemine göre satış hacmimiz oldukça yükseldi 

Pandemi nedeniyle iş hacimlerinde maalesef birçok sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de daralmalar oldu, hareket serbestliğimiz bu dönemde kısıtlandı, buna rağmen geçen yılın aynı dönemine göre satış hacmimiz oldukça yükseldi.


Kurların yüksekliği satışlarda olumsuz etki yaratabiliyor

2021 yılı pandeminin etkisinin devam edeceğini ve bu sürecin 2022 yazına kadar süreceğini tahmin ediyoruz. Ayrıca kurların çok yükselmesi biz üreticilere maliyet dezavantajı müşterilere de satın almada tereddüt yaratıyor, birçok müşterimiz süreç normale dönsün diye ya satın almalarını erteliyor ya da beklemeyi tercih edebiliyor. Kurların yüksekliği satışlarda maalesef olumsuz etki yaratabiliyor. 


Zor koşulları üretimle aşabiliriz

Öncelikle sektördeki tüm firmalara özellikle bizim gibi üretici firmalara günümüzdeki bu zor koşullar karşısında kolaylıklar ve bol kazançlar diliyorum. Ülkemizin zor koşulları üretimle aşacağını biliyoruz, refaha çıkmanın tek yolu üretmek, çok üretmek. Türkiye büyük bir ülke ve çok şeyi üretme kabiliyetimiz var. Kendimize güvenmeliyiz.