26 Mayıs 2022 Perşembe

Doruk Isıl İşlem

Doruk Isıl İşlem

Doruk Isıl İşlem, müşterilerine sunduğu farklı, güvenilir ısıl işlem uygulamaları ve kısa termin süreleri ile tercih edilirliğini artırıyor


Doruk Isıl İşlem AŞ,  uluslararası kalite belgelerine sahip modern tesisinde müşterilerine hizmet veriyor. Firmanın Satış ve  Pazarlama Sorumlusu Aziz Kalem firmaları ile ilgili sorularımızı yanıtladı.


Firmanızın kuruluşu hakkında bilgi verir misiniz? 

Doruk Isıl İşlem AŞ, ısıl işlem hizmeti vermek amacıyla 2014 yılında İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesinde (İDOSB) kuruldu. Faaliyetlerini, İDOSB’da 1200 m²’lik kapalı alanda sürdürmektedir. Firmamız, uzman kadrosuyla aylık 300 tonluk ısıl işlem kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Hizmetleriniz konusunda bilgi verir misiniz? 

Doruk Isıl İşlem, hizmet alanı içerisinde takım çelikleri, ıslah çelikleri, imalat çelikleri, sementasyon çelikleri, alüminyum (T4, T5, T6, T7...), bakır - bronz vb. metallere ısıl işlem uygulamaktadır. Firmamız kendi bünyesinde ıslah, sementasyon (karbürizasyon), karbon emdirme, gerilim giderme, tavlama, normalizasyon, yumuşatma, çözeltiye alma, yaşlandırma vb. ısıl işlem proseslerini yapabilmektedir.


Altyapınız, teknolojiniz ve kapasiteniz konusunda bilgilendirir misiniz?

Hizmet sahamız içerisinde birden farklı tipte 9 adet fırın bulunmakta ve ısıl işlem proseslerinde gerekli hizmeti sağlayabilmektedir. Şu şekilde sıralayabiliriz:

• 1 Adet Kuyu Tipi Ön Isıtma Fırını (Çap 1100 mm, boy 2700 mm)

• 1 Adet Atmosfer Kontrollü Kuyu Tipi Isıl İşlem Fırını (Çap 1100 mm, boy 2750 mm)

• 1 Adet Kuyu Tipi Temperleme Fırını (Çap 1200 mm, boy 3000 mm)

• 2 Adet İpsen TQ 4 Atmosfer Kontrollü Kamara Tipi Fırın (300 kg şarj kapasiteli)

• 3 Adet Kamara Tipi Temperleme Fırını

• 1 Adet Alüminyum Isıl İşlem Fırını (T4, T5, T6, T7, ...) 

• 1 Adet İpsen Yıkama Makinesi


Isıl işlem proseslerinin her aşamasında malzeme boyutlarına bağlı olarak tezgâh tipi sertlik ölçüm cihazı ve portatif sertlik ölçüm cihazı ile sürekli olarak sertlik kontrolleri yapılmaktadır. Yapılan sertlik ölçümleri kayıt altına alınarak müşterimiz ile de paylaşılmaktadır.


Firmanız ve ürünleriniz neden tercih ediliyor? Kalite standartlarınız nelerdir?

Firmamız ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi,  ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14000:2015 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Gelecek kısa zaman içerisinde de firmamızın gelişimini sağlayacak ve müşteri memnuniyetini artıracak adımlar ve yatırımlar planlarımız dâhilindedir.

Doruk Isıl İşlem, müşterilerine sunduğu farklı, güvenilir ısıl işlem uygulamaları ve kısa termin süreleri ile tercih edilirliğini artırmaktadır. Yurt içi genelinde şehir içi ve şehir dışı olmak üzere birçok bölgede hizmet sağlamaktadır.


2021’in ilk dönemini firmanız açısından değerlendirir misiniz? 

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle en başından itibaren sıkı önlemler alarak çalışan ve müşterilerimizin sağlık ve güvenliği için yoğun uğraşlar verdik. Başlangıçtan günümüze kadar geçen süreçte bu anlayışımızla, çalışmalarımıza ara vermeden ekonomimize katkı sağlamaya sağlık ve güven ile devam ettik. 

2021’in ilk dönemini değerlendirmek gerekirse, firmamız 2019 yılında başlayan Covid-19 salgınının etkilerinden sıyrılmaya başlamış olup yeni normalleşme sürecine hızlı bir şekilde adapte olmuştur. 

Yeniliklere ve gelişime açık olan Doruk Isıl İşlem, 2020 yılı sonunda faaliyete aldığı alüminyum ısıl işlem fırınının sağladığı yeni müşteri ve yeni proje kazanımlarıyla da 2021’in ilk döneminde kapasite ve ciro artışlarını sürdürmüştür. Planlanan yeni yatırım ve büyüme hedefleriyle de Doruk Isıl İşlem, gelecek dönemlerde de sektör içerisindeki konumunu güçlendirecektir.


Eklemek istedikleriniz…

Müşterilerimizin güvenle tercih ettiği Doruk Isıl İşlem ailesi olarak, iyileştirme ve geliştirme çalışmalarımızla, tercih edilirliğimizi artırmak için çalışıyoruz ve var gücümüzle çalışmaya da devam edeceğiz.