27 Eylül 2022 Salı

Siemens Mobilitiy’den Cansan Alüminyum’a global ödül

Siemens Mobilitiy’den Cansan Alüminyum’a global ödül

Selim Güney
Cansan Alüminyum Genel Müdürü

Yeşilova Holding şirketleri arasında yer alan ve geleceğin metali alüminyum ile birçok farklı sektörde adından söz ettiren Cansan Alüminyum, Siemens Mobility’nin en başarılı tedarikçilerinden biri oldu. Alüminyum sektöründeki tecrübesiyle otomotiv, raylı sistemler, makine endüstrisi, inşaat gibi birçok farklı sektör için alüminyum profil sistemleri ve çözümleri üreten Cansan Alüminyum, başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Son olarak Siemens Mobility’nin en başarılı tedarikçilerini ödüllendirdiği törende ‘rekabetçilik’ kategorisinde birinciliği göğüsleyen Cansan Alüminyum, sektöründe tercih edilen bir marka olmanın haklı gururunu yaşıyor.

“Sektördeki rekabet gücümüz global olarak ödüllendirildi”
Siemens’in demiryolu teknolojisine yön veren ayağı olan Siemens Mobility tarafından ‘rekabetçilik’ kategorisindeki ödülü almanın büyük bir başarı olduğunu söyleyen Cansan Alüminyum Genel Müdürü Selim Güney, sözlerine şöyle devam etti: “Cansan Alüminyum olarak her sene ihracatta yeni bir başarıya imza atarak sektördeki kalitemizi dünyaya duyuruyoruz. Bu anlamda da rekabet gücümüzün global anlamda ödüllendirilmesi, bizleri yaptığımız işin doğruluğu noktasında tatmin ediyor. Yenilikçi bakış açımız ve kaliteden ödün vermeyen anlayışımızla pazarda tercih edilen markaların başında geliyoruz. Siemens ile olan iş birliğimizde de proje sayımızı artırarak ihracat yaptığımız ülkelere yenilerini ekleyeceğiz. Bu başarıda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum.”

“Çözüm odaklı yaklaşımımızla iş birliklerimizi geliştiriyoruz”
Son yıllarda ihracat pazarının genişlemesi ve kalite anlayışı ile sürdürülebilir büyüme ve istikrarlı ciro artışı sağlayarak üretimlerini hız kesmeden yürüttüklerini aktaran Selim Güney, yakaladıkları bu ivmenin pazarda fark yarattığını söyleyerek Siemens ile var olan iş birliklerine şu sözlerle değindi: “Siemens ile raylı sistemler alanında başlayan iş birliğimiz her geçen gün gelişerek devam ediyor. En son uygulamaya aldığımız projemizde İstanbul şehir merkezi ve havalimanı arasındaki metro hattı için gerekli olan alüminyum profillerin üretimini gerçekleştirdik. Bu proje, Siemens’in farklı ülkelerde yaptığı büyük projelerde yerel imalatçılar ile iş birliği stratejisini destekleyen güçlü bir çalışma oldu. Cansan Alüminyum olarak çözüm odaklı yaklaşımımızla başarımızı kalıcı hale getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”