21 Nisan 2021 Çarşamba

Avrupa Kalite Sabun, Fluks ve Vakslarımızı, Türk Tel Sanayisine Düşük Fiyatlı Olarak Sunuyoruz

Metalsan Dergimizin bu sayısında; İtalyan Marka; Tel Çekme Sabun, Fluks, Vaks ve Kaplama Kimyasalları üreticisi aynı zamanda Spiral Fırça ve Wiping (Sıyırıcı) Pad Tedarikcisi PAN CHEMICALS S.p.A. nın Türkiye Ülke Müdürü Hakan Tanış ile keyifli bir e-röportaj gerçekleştirdik.

Hakan Bey merhaba, umuyoruz ki iyisinizdir. Öncelikle okuyucularımızın PAN CHEMICALS’ ı daha iyi anlaması açısından; sizlerden PAN CHEMICALS S.p.A. nın Genel Organizasyonel Yapısı hakkında bilgi almak isteriz.

Ferdai Bey merhaba, bizler iyiyiz. Umuyoruz ki sizler de iyisinizdir ve işleriniz yolundadır. PAN CHEMICALS S.p.A.; dünya tel sektörünün kimyasal hammadde ve endüstriyel sabun ihtiyaçlarını aynı zamanda çeşitli makine ekipmanları gereksinimlerini çözüme kavuşturmak adına, konularında yetkin kişiler tarafında Kuzey İtalya’ da kurulmuş 33 Yıllık genç, dinamik, geleneksel üretim anlayışı ile yenilikçi üretim anlayışını birbirine iyi derecede harmanlamış üretici bir firmadır.
İtalya’daki; Ana Fabrika Merkezimize bağlı olarak; PAN CHEMICALS BOSPHORUS adı altında İstanbul’ da Türkiye Depo - Ofisimiz, PAN CHEMICALS AMERICAS adı altında Mexico City’ de İkinci fabrikamız bulunmaktadır ayrıca 10 ayrı ülkede distribütör firmalarımız, 20 ayrı ülke lokasyonunda ise temsilcilik birimlerimiz yer almaktadır. Bu şekilde ürünlerimizin sevkiyatını 100’ den fazla ülkeye gerçekleştirmekteyiz.

Hakan Bey açıklamalarınız için teşekkür ederiz. Ürünleriniz hakkında da okuyucularımız için detaylı bigi vermenizi rica ederiz.

Elbette. Öncelikle Tel Çekme Sürecinin olmazsa olmazı toz sabun (kalsiyum, sodyum, kalsiyum/sodyum karışım), sıvı ve jel sabun üretimlerimiz bulunmaktadır ayrıca tel kaplama kimyasallarımız, %10 olarak çözelti oluşturan ve ekstra ısı gerektirmeden ortam sıcaklığında çalışabilen özel fluksumuz ve telin yüzeyinde kırmızı ve beyaz pas oluşumunu önleyen özel vakslarımız bulunmaktadır. Bahsettiğimiz ürünlerimizle birlikte spesifik olarak fosfat kimyasallarının üretimini de yapmaktayız ilave olarak ise dünya tel çekme sektörüne; spiral fırçalarımızın (spiral brushes), çinko sıyırıcı pedlerimizin (wiping pads), özel haddelerimizin (TC, Elmas, RND) ve çeşitli makine parçalarımızın tedariğini de sağlamaktayız, artı olarak belirtecek olursak; bütün kıtalarda danışmanlık verdiğimiz birçok firma da bulunmaktadır. 

Hakan Bey, peki ürünlerinizi halihazırda iş birliği içerisinde olduğunuz firmalar neden tercih etmektedir, bir diğer deyişle sizlerle iş birliği içerisinde olmayı planlayan firmaların da ürünlerinizi tercih etmesi için neler söylemek istersiniz.

Ferdai Bey sorunuzun cevabını şöyle açıklayabilirim; gerek global bağlamda, gerekse ülkesel (Türkiye) bağlamda bir çok firma bizlerle çalışmakta, ürünlerimizi sorunsuz olarak, performanslı bir şekilde kullanmaktadır. İş birliği içerisinde olduğumuz firmaların bizleri tercih etmesindeki en önemli etmen elbette ürünlerimizin, söz konusu paydaşlarımızın üretimlerinde çeşitli iyileştirme ve geliştirmelere etken olmasıdır. Bahsettiğimiz iyileştirmeler, bazen tedarik ettiğimiz ürüne, bazen de kimyasal hammaddemizi kullanan fabrikanın prosesine bağlı olarak; üretim hızında dolayısıyla üretim miktarında artma, daha az enerji tüketimi, daha sağlıklı koşullarda üretim (tozsuz), hızlı tedarik & termin süresidir. Belirttiğim durumlardan öte esasında, PAN CHEMICALS’ ı tercih edilen firma olarak benimsemek adına en önemli unsur, rakiplerimize göre Avrupa Kalite Kimyasal ve Endüstriyel Sabunlarımızı çok daha ucuz bir şekilde paydaşlarımıza sunmamızdır. Herkesin bildiği gibi dönem ekonomi devridir. Bundan dolayı ufak bir maliyet artışının dahi üretim esnasındaki çıktıya (üretilen maddede) büyük oranda yansıdığı düşünülür ise, muhtemel maliyet azalışları her firmanın dikkat edeceği bizleri tercih sebebi kıldığı en önemli unsurdur diyebiliriz. 

Bizler kaliteyi ucuza satan, dünyada tek tedarikçi misyonunu benimseyen ve her zaman kendimizi geliştirme vizyonu ile ilerleyen global pazarda yer alan en önemli kimyasal hammadde ve sabun firmalarından biriyiz. Kendimize güveniyor, ürettiğimiz ve tedarik ettiğimiz ürünlerin her zaman arkasında duruyoruz. Bizlerle iş birliği içerisinde olan firmaların isteklerine her zaman çözüm odaklı olarak yaklaşıp, satış öncesi, satış esnası ve satış sonrası bütün teknik destek ve tavsiyelerimizi paydaşlarımız ile sonsuz olarak paylaşıyoruz. Bu konuda iddialıyız! Dolayısıyla, bizlerle iş birliği içerisinde olacak firmalara da, firma ayırt etmeksizin her zaman aynı hassasiyetle yaklaşacağımızı buradan derginiz vasıtasıyla, değerli okuyucularınızla paylaşmak isteriz.

Hakan Bey, açıklamalarınız için teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz. İşiniz konusunda iddialı ve kararlı olduğunuzu bizlere bir kez daha gösterdiniz. Biraz da dünyanın içinde bulunduğu pandemi sürecinden ve sizlerin firma olarak bu sürece yaklaşımınızdan konuşmak isteriz. Bu süreç sizlerin üretim ve sevkiyat faaliyetlerinizi ne derece etkiledi, görüşlerinizi bizlerle paylaşmanızı rica ederiz.

Ferdai Bey, bizler de teşekkür ederiz. Belirttiğimiz gibi işimiz konusunda iddialıyız ve tek tedarikçi misyonunu benimsiyoruz… Bahsettiğiniz gibi dünyamız 2019 Aralık ayından itibaren zor bir dönemece girmiş, özellikle mart, nisan ve mayıs aylarında sürecin en pik noktasını yaşamıştır. İçerisinde bulunduğumuz ağustos ayı ise sürecin global bağlamda kısmen azalarak düzeldiğini fakat tamamiyle bitmediğini, Türkiye ve Dünya olarak gerekli önlemleri almaz isek de pandeminin bir süre daha süreceğini göstermiştir. Bu süreç bütün dünyayı etkilediği gibi elbette bizleri de olumsuz olarak etkilemiştir fakat PAN CHEMICALS olarak pandemi sürecinde de iş birliği içerisinde olduğumuz firmalara sonsuz desteğimizi geciktirmeden ulaştırıp, talepler doğrultusunda ürünlerimizin tedariğini ‘just in time’ (anında tedarik) prensibi ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Pandemi gibi olağanüstü bir durumda dahi, müşterilerimizin talepleri bizler için birinci önceliğimiz olduğundan, iş birliği içerisinde olduğumuz firmaları bu süre zarfında hiçbir zaman hammaddesiz (ürünsüz) bırakmadık ve ilerleyen dönemlerde de aldığımız gerekli önlemler neticesinde bırakmayacağımızı garanti ederiz.

Hakan Bey, içten yanıtlarınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istedikleriniz var ise, sizleri dinlemek isteriz.

Ferdai Bey, bu değerli röportaj fırsatını bizlere verdiğiniz için firmam adına ben de Sizlere ve METALSAN DERGİSİ’ ne teşekkür ederim. Son olarak, herkese sağlıklı günler diler, üretimin hiçbir zaman aksamadan tonajlı ve kaliteli olarak devamlı olmasını temenni ederim.