27 Eylül 2022 Salı

Bağlantı elemanları konusunda tüm sektörlerin çözüm ortağı “ARMA”

Bağlantı elemanları konusunda tüm sektörlerin çözüm ortağı “ARMA”

1980 yılında sadece iki çalışanımız ile 20 m2'lik alanda kalıp atölyesi olarak kurulan ARMA BAĞLANTI, otomotiv ve beyaz eşya endüstrileri başta olmak üzere çok farklı sektörlerdeki müşterilerine bağlantı sistemleri konusunda yenilikçi çözümler sunan üretici bir firma olarak toplam 7.000 m² kapalı alana sahip tesisimizde hizmet vermektedir.

İstanbul- Hadımköy’ deki yeni üretim tesisimizde 100 çalışanımız ile otomotiv, beyaz eşya, makine, tarım, inşaat, savunma, akışkan sistemler, ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme, elektrik, aydınlatma, mutfak ekipmanları, hırdavat ve denizcilik gibi sektörlerdeki müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz. ARMA özellikle tüm endüstriyel uygulamalarda bağlantı elemanı olarak kullanılan kelepçeler, klipsler ve braketler konusunda uzmanlaşmıştır. Ürün portföyümüzde otomotiv ve beyaz eşya sektöründe yoğun olarak kullanılan bağlantı kelepçeleri, hortum kelepçeleri, kulaklı kelepçeler, egzoz kelepçeleri, ağır iş kelepçeleri, metal bağlantı klipsleri, kafesli somunlar, metal braketler ve metal komponentlerin yanı sıra plastik klipsler ile diğer plastik bağlantı elemanları gibi ürünler yer almaktadır. Güçlü Ar-Ge ve Kalıphane kadromuz ile müşteri çizimlerine göre yeni kalıp, mastar, aparat ve makineleri tasarlayabilmemiz firmamızın sahip olduğu en büyük avantajlardan biridir. 


Pandemi sürecinde yeni projelere ağırlık verdik

Geride bıraktığımız pandemi yılı  dünya için zor bir dönem olarak hatırlanacak olsa da ARMA BAĞLANTI bu süreçte gerçekleştirdiği inovatif çalışmalar sayesinde yeni projelere ağırlık vermiştir. Otomotiv ve beyaz eşya ana sanayilerine yönelik   farklı ürünler için tasarım çalışmaları tamamlanarak numune sunumları gerçekleştirilmiştir. Seri üretim aşamasına gelinen bu ürünlerden 3 tanesi fırın grubunda bağlantı klipsi olarak, biri bulaşık makinesi grubunda hortum kelepçesi olarak, diğerleri ise otomotiv sektöründe plastik parça üretim yapan TIER- 1 firmaların da ara bağlantı elemanı olarak kullanılacak klipslerdir. Ürünlerin tamamının müşteri onayı alınmış olunup seri sevkiyatlar için müşteri testlerinin tamamlanması beklenmektedir.


Dünya çapındaki Bağlantı Elemanları Fuarlarına katılıyoruz

Müşteri beklentilerini maksimum seviyede karşılayan yüksek üretim kapasitesi ve  ürün kalitesi ile sektörde her geçen yıl müşteri portföyünü genişletmektedir. Buna paralel olarak özellikle dünyanın önde gelen Bağlantı Elemanları, Otomotiv ve Beyaz Eşya fuarlarına katılmaya özen göstermektedir. 

ARMA BAĞLANTI düzenli olarak katılım sağladığı, Kasım 2021’de organize edilmesi planlanan ancak pandemi nedeniyle 2023 yılının ilk çeyreğine ertelenen bağlantı elemanları sektörünün en büyük ve en önemli fuarı niteliğindeki Fastener Fair Stuttgart fuarındaki yerini alacaktır. Bunun yanı sıra yine iki yılda bir Almanya’nın Wolfsburg şehrinde düzenlenen  (IZB)  Uluslararası Otomotiv Tedarikçileri fuarına da 2022 yılının son çeyreğinde katılım sağlayarak ürünlerini tanıtma fırsatı yakalayacaktır.


41. yılımızda 30'dan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz

Kuruluşundan bu yana üretim kapasitesinde, ürün yelpazesinde ve müşteri çeşitliliğinde önemli bir büyüme gösteren firmamız 2019 yılında ise ihracat oranını % 42'den% 48'ye çıkararak rekor kırmış ve Avrupa bölgesinde % 10 büyüme sağlamıştır. Çoğunluğu Avrupa ve ABD'de olmak üzere dünya çapında 30'dan fazla ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir

ARMA Bağlantı Sistemleri olarak başarılarımızı 41 yıl öncesindeki heyecanımıza ve işimize olan sevgimizin her yıl artarak büyümesine borçluyuz.