21 Nisan 2021 Çarşamba

İZMİR KALIP

İzmir Kalıp; 1992 yılında İzmir Sanayi Sitesinde 100 m² kapalı alan altında faaliyetlerine 4 çalışanı ile başlamıştır. 1998 yılında üretim alanını 600 m²'ye genişleterek Progressive kalıpçılıkta uzmanlaşmış. CAD-CAM yatırımlarının da desteği ile yeni ufuklar açarak Beyaz Eşya ve Otomotiv Sektöründe kalıp imalatına ve sac parça tedarikine başlamıştır. 
2002 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki 5.000 m² alandaki fabrikasına taşınmıştır.

2014 yılında Manisa Organize Sanayi 4. Bölgesindeki 16.750 m² alana inşa edilen yeni fabrika binasına taşınan İzmir Kalıp ortaklık yapısındaki değişiklikten dolayı bir süre EKSA KALIP olarak serüvenine devam etmiş ve 2016 yılı itibari ile yeniden gerçek ismine kavuşmuştur.
İzmir Kalıp;  ileri teknolojiye sahip geniş makine ve ekipman parkuruyla dar toleranslarda, müşteri isteklerine cevap verebilen firmamız 3 boyutlu tasarım, imalat öncesi analiz edebilmekte ve üretimlerini yine 3 boyutlu olarak güvence altında tutabilmektedir. Müşteri ihtiyaçları doğrultusun da ürün yelpazesi ve çeşidini her geçen gün arttıran firmamız montaj, gruplama ve kaynak proseslerini de bünyesine katarak müşterilerimize hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır.
İzmir Kalıp,  şu an 190 çalışanı ile büyümeye ve kendini geliştirmeye devam etmekte; başta beyaz eşya sanayi olmak üzere,  ısıtma ve soğutma, elektirik ve elektronik, otomotiv ve panel radyatör sanayilerinde ihtiyaç duyulan kalıp ve sac malzemelerin, istenilen kalitede müşterilerimizin kullanımına sunulması konularında güvenilir bir yardımcı sanayi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Ürünler/hizmetler
İzmir Kalıp, beyaz eşya, ısıtma - havalandırma, elektrik - elektronik, otomotiv gibi sektörlerde OEM ve/veya Tier 1 firmalara kalıp üretimi ve mamül/ yarı mamul üretimi (pres baskı) ve ürün gruplama-montajlama gibi alanlarda mühendislik ve işçilik hizmetleri vermektedir. 

Endüstri 4.0… %100 dijital üretim, planlama, raporlama
Firmamız üstün hizmet anlayışı, verimli ve üstün üretim kabiliyeti, hızlı ve sorunsuz mühendislik desteklerinden dolayı müşterilerimiz tarafından tercih ediliyor. Özellikle Endüstri 4.0 anlayışını tüm fabrikamıza adapte ederek, son 5 yıl içerisinde %100 dijital olarak yürüttüğümüz üretim, planlama, raporlama gibi kabiliyetlerimizle müşterilerimize 7/24 online proje raporları sunabiliyoruz.  
Şeffaf raporlama anlayışımız ve dijital platformlarda mühendislik ve planlama yapabilme kabiliyetimiz sayesinde, rekabetçi fiyatlarımız, üstün kalitemiz ve zamanında iş teslim etmemiz gibi özelliklerimiz, müşterilerimizin zaman, kalite ve fiyat anlamında kazançlarını artırıyor.