25 Temmuz 2021 Pazar

Kardemirde dijital dönüşüm projesi için geri sayım başladı

Ürün geliştirme ve pazar genişletme çalışmalarını sürdüren Kardemir, dijital alt yapısına yaptığı yatırımları da sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl ekim ayında başlatılan “Steel4Hana” projesinde yüz günden geri saymaya başlandı. Üretim Planlama ve İzleme Müdürlüğünün koordinasyonunda sürdürülen çalışma, danışman firma eşliğinde tüm ünitelerden katılımla gerçekleştiriliyor.

Firmadan konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle: “Eğitim ve Kültür Müdürlüğü binamızdaki konferans salonunda düzenlenen Üretim Planlama ve İzleme Müdürümüz Nazmi Sarıkaya’nın yaptığı sunumda, ünitelerimize projenin tamamlanması ile üretim, satış, pazarlama ve satın alma gibi alanlarda ne gibi gelişmelerin sağlanacağı konusunda bilgiler verildi. Türkiye’nin sayılı entegre üretim tesislerinden biri olan şirketimizde başlatmış olduğumuz dijital dönüşüm ile, fabrikamıza giren hammaddeden, satışı gerçekleşen ürünün kullanım durumuna kadar yakın bir takip ve izleme sağlanacak. Bu takip ve izleme sayesinde de tedarikçilerimizden müşterilerimize kadar uzanan zincir gözetim altında olacaktır. Kişiler arası iletişimden, makineler arası iletişime geçmeyi hedeflediğimiz dijital dönüşümde hedefimiz en az hatayla üretimimizi gerçekleştirip maksimum müşteri memnuniyetini yakalamaktır.”

“Müşteri memnuniyeti sürdürülebilir kalitede ürün vermekten geçiyor”
Düzenlenen sunum etkinliğinin ardından konuşma yapan Kardemir Genel Müdürü Necdet Utkanlar, “Dünya dönüşüyor, Türkiye gelişiyor, sektör büyüyor. Bu dönüşüm, gelişim ve büyüme için bizler de dijital alt yapımızla gelecek günlere hazır olmalıyız. Tedarikçilerimizin satış teknikleri değişti, müşterilerimizin talepleri farklılaştı. Artık bir müşteriyi memnun etmenin yolu sadece iyi ürün vermekten değil sürdürülebilir kalitede ürün vermekten geçiyor. “Steel4Hana” projemizin başarıya ulaşacağından şüphem yoktur. Bu konuda benden beklediğimiz tüm desteği fazlasıyla vermeye hazırım” dedi.