20 Ağustos 2022 Cumartesi

Olympus Endüstriyel Mikroskop Sistemleri

Olympus Endüstriyel Mikroskop Sistemleri

Her bir kullanıcının ihtiyacı düşünülerek tasarlanan Olympus mikroskop sistemleri, endüstriyel alandaki tecrübesi ile uygulamaya yönelik çözümler sunar. 


BX Serisi ile Tarzınızı Yansıtın...

Olympus BX Serisi Dik Metalürjik Mikroskoplar, rutin bir incelemeden sofistike analiz uygulamalarına kadar mükemmel optik performans ve çeşitli aksesuarlar ile güçlendirilmiş geniş çeşitlilikte modeller sunar. Olympus BX Serisi mikroskoplar, her çeşit malzemenin incelenmesine uygun olacak şekilde üstün optik ve görüntüleme teknolojileri temeline dayanarak geliştirilmiştir. Aydınlık alandan floresan görüntülemeye kadar tüm inceleme metotlarına uygun üniversal objektifleri, ergonomik tasarımı ve geniş aralıkta fonksiyonel aksesuar seçenekleriyle BX Serisi üstün performans sağlar. Olympus size sunduğu esnek çözümleri ile iş akışınıza uygun ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olur. İhtiyacınıza göre uyumlandırabileceğiniz esnek çözümleri ile tarzınızı yansıtır.


Görüntü Berraklığında Son Teknoloji...

Olympus teknolojisi ile yaratılan GX Serisi mikroskoplar ergonomik tasarımlarıyla, uzun süreli mikroskop gözlemleri sırasında göz ve el hareketlerinin yanı sıra vücudun doğal pozisyonu için ideal kullanım sağlar. Alan Diyaframı (field stop-FS) / Işık Diyaframı (aperture stop-AS) odaklama kontrolü, ışık ayarları çalışma konforu düşünülerek, ergonomik olarak yerleştirilmiştir. Her numunenin yapısına uygun çözünürlük ve kontrastın ideal kombinasyonunu elde etmek için üç değişik Nomarski DIC prizma bulunur: Özel kızak ile yerleştirilen bu prizmalar sayesinde kullanıcı farklı büyüklükler ve değişik inceleme metotları arasında kolay ve yumuşak geçiş sağlar. U-DICR prizması; her çeşit görüntüleme uygulamalarında kontrast ve çözünürlüğün yükseltilmesinde dengeleme U-DICRH prizması; çok yoğun numuneler için ek çözünürlük seviyesi U-DICRHC prizması; kontrastı vurgulayarak çok ince yüzey görüntülenmesi Olympus GX serisi yoğunluk, renk harareti değişimi ve yeşil filtreleri de içeren çok çeşitli filtre olanağı sağlar. Her birine üç ayrı filtre yerleştirilebilen 2 adet filtre kızağı bulunur. GX serilerinin modüler yapısı, mikroskop gövdesi üzerine yerleştirilecek görüntü kayıt cihazlarına mükemmel uyum sağlar. Ön girişe dijital video ve fotoğraf kameraları (geniş formatlı – 35mm), yan girişe de dijital ve video kameralar yerleştirilebilir. Geniş sistem varyasyonları için her iki giriş eş zamanlı kullanılabilir ve üç kamera yerleştirilebilir. DP dijital kamera serileri ile uyumlu olan GX serileri, mikroskop görüntülerinde keskin detayları kaydedebilme özelliğine sahiptir. Gelişmiş yazılımı ve sezgisel grafik arabirimi ile görüntülerin doldurulması ve yakalanması kolaylaştırılmıştır.


Ayrıntılar OlympusGX – BX Serisi Mikroskoplarda Gizlidir...

Mükemmel görüntüleme özellikleri ve çok yönlü modüler tasarımları ile upright ve inverted metalürjik mikroskoplar arasında fark yaratan Olympus BX ve GX Serisi, teknolojik olarak geliştirilen UIS2 – Sonsuza Düzeltmeli Optik Sistem ile görüntü berraklığı standartlarını değiştirir. Araştırmalarınız ister ileri düzey olsun, ister rutin uygulamalardan oluşsun Olympus BX - GX serisinin özel tasarımı ile çalışmalarınızı verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tüm inceleme metotlarında resmin tamamını alabilme özelliğine sahip Olympus BX ve GX serisi; daha keskin, berrak ve mükemmel kontrasta sahip detaylı görüntüleme olanağı sunar.


DSX Serisi ile Yeni Bir Boyut Keşfedin...

Olympus DSX Serisi opto-dijital mikroskoplar ile yüksek çözünürlükte görüntüler ve çok yönlü ölçümler elde edebilirsiniz. Dünya lideri objektifler ve modern teknolojiler ile herkesin kullanabileceği bir sistem sunan Olympus, gözlem ve analiz yöntemlerine yeni boyutlar getirmiştir. DSX’in ön izleme ekranı, doğru görüntüyü yakalamak için size en hızlı yolu sunar. Optik zoom ile çalıştığınız numuneyi istediğiniz kadar yaklaştırıp, büyütebilir ve bunu odak noktanız kaymadan yapabilirsiniz. Olympus DSX opto-dijital mikroskoplar, dijital mikroskoplar arasında görülmemiş bir güvenilirlik düzeyi ve üstün çalışma kolaylığı sunar. Tüm Olympus mikroskoplarında olduğu gibi DSX serisi de kullanıcılarına kolaylık sağlayarak deneyimsiz birinin dahi rahatlıkla kullanabileceği bir tasarım sunar.