8 Aralık 2021 Çarşamba

PAN CHEMICALS

PAN CHEMICALS

PAN CHEMICALS S.p.A. ITALIA-Türkiye Ülke Müdürü, Hakan Tanış:

“Filmaşinin tele evrilmesi prosesine, İtalyan sanatı sabun, fluks ve vakslarımızla destek veriyoruz”

Küresel bir marka kimliği ile dünya tel çekme sektörüne hizmet veren PAN CHEMICALS, başarılı faaliyetlerini Türkiye Ofisi aracılığıyla da sürdürüyor. Metalsan dergimizin 2021 Ekim sayısında PAN CHEMICALS S.p.A. ITALIA firmasının Türkiye Ülke Müdürü Hakan Tanış ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Hakan Bey merhaba, sizler uzun yıllardır sektörde olmanıza rağmen, sizleri yeni tanıyacak okurlarımız için firmanızı ve kendinizi bizlere yeniden tanıtmanızı rica ederiz.
Firmam PAN CHEMICALS S.p.A. ITALIA, 1987 yılında konusunda yetkin kişiler tarafından Kuzey İtalya’nın Bergamo ilinde, butik olarak Dünya Tel Çekme Sanayi’sine destek vermek amacıyla üretim hayatına başlamış üretici bir firmadır. Daha sonra 2014 yılında firmamızın bünyesine, İstanbul Depo-Ofisimiz olan PAN CHEMICALS BOSPHORUS katılmış ve 2017 yılında en son gerçekleştirmiş olduğumuz yatırım ile Meksika fabrikamız PAN CHEMICALS AMERICAS, ailemizin ikinci üretim üssü olarak faaliyetine başlamıştır. Fabrikalarımız Dünya ve Avrupa standartlarında önemli kalite belgelerine sahip, sayılı fabrikalardandır.

PAN CHEMICALS olarak bizler; Dünya Tel Çekme Sanayi’sini destekleyici; Hadde Sabunları, Kaplama Kimyasalları, Fluksları, Vaksları ve Çeşitli Yardımcı Kimyasalları üreterek, ilave olarak Spiral Fırça, Galvaniz Sıyırıcı Pad, Tel Çekme Haddeleri, Makine ve Makine Parçaları tedariğini sağlamaktayız. Tüm bu ürünlerin yanısıra çeşitli mühendislik ve danışmanlık hizmetlerimiz de mevcut olup, iş birliği içerisinde olduğumuz bütün firmaları en üst seviyede önemseyerek ve bu firmaları bizlerden biri gibi görerek, her zaman üretimleri geliştirici ve iyileştirici aynı zamanda prosesleri destekleyici aksiyonlarımızla pazarda fark yaratma misyonunu kendimize görev edinmiş bulunuyoruz. 
Sürekli olarak tek tedarikçi vizyonu ile çıktığımız bu yolda, koşu hızımızı düşürmeden, emin ve sağlam adımlarla hızlanma gayretinde olduğumuzu, aradan geçen yıllar neticesinde bir hayli hızlansak da her zaman en maksimum seviyeyi hedeflediğimiz için hızımı kesmeyeceğimizi, hatta bilakis daha da arttıracağımızı siz basın mensupları nezdinde, Türk Tel Sanayisi başta olmak üzere, Dünya Tel Sanayisi ile paylaşmak isteriz.
Ben, PAN CHEMICALS S.p.A ITALY firmasının Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini yürütmekteyim. Aynı zamanda PAN CHEMICALS BOSPHORUS firmasının Genel Müdürüyüm. İş tanımım gereği, PAN CHEMICALS’ın Türkiye’de gerçekleştirdiği ya da gerçekleştirmeyi planladığı bütün iş akışı (ithalat, satış, ihracat), satış sonrası destek, plan, proje ve yatırımları yürütme ve yönetme konusunda yetkiliyim. 

Hakan Bey kapsamlı açıklamalarınız için teşekkür ederiz.  Üretim teknolojiniz konusunda da bizleri bilgilendirmenizi rica ederiz.
Bizlere söz hakkı verdiğiniz için bizler de teşekkür ederiz. Üretim teknolojisi konusuna çok fazla önem ve değer verdiğimizi sizlerle paylaşmak isterim. İş birliği içerisinde olduğumuz firmaların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda Ar-Ge faaliyetlerimizi hem İtalya fabrikamızda, hem de Meksika fabrikamızda devamlı olarak sürdürmekteyiz. Hiçbir zaman teknolojinin gerisinde kalmayarak, gerek üretim hattımızı, gerekse laboratuvarımızı en üst kalite ürün ve girdilerle donatmaktayız. Teknolojiye verdiğimiz önem neticesinde üretim hatlarımızdaki otomasyon sistemleri halihazırda en kaliteli sistemlerden biridir diyebiliriz.

Ürünleriniz hangi ülkelere ulaşıyor, bizlerle paylaşabilir misiniz?
Ürünlerimiz, başta İtalya, Meksika ve Türkiye olmak üzere, Birleşik Devletlerden, Avustralya’ya; Norveç’ten, Güney Afrika’ya; Japonya’dan Avrupa Birliği ülkeleri ve Birleşik Krallık olmak üzere 6 kıtada 100’den fazla ülkeye ulaşmaktadır. Özellikle, ürünlerimizin tam vaktinde istenilen ülkeye ulaşmasını sağlamak adına anında tedarik ‘just in time’ prensibini benimseyerek, kısa termin süreleri ile dünyanın dört bir yanına ürün tedarik etmekteyiz.

Hakan Bey, bizlerin ve eminiz ki okuyucularımızın en çok merak ettiği konulardan biri de “yakın dönemde bir yatırımınız olacak mı” konusudur. Bizlerle bu konuda da görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederiz.
Ferdai Bey, yatırımın bizce kelime anlamı; belirli bir kaynağın, değerin ya da tasarrufun, gerekli olumlu şartlar oluştuktan sonra, çeşitli araçlardan faydalanarak, gelir sağlamak amacıyla kalıcı bir biçimde kullanılmasıdır. Dolayısıyla bizim bu tanımda en çok önem verdiğimiz kelimeler ‘gerekli olumlu şartların oluşmasıdır’ diyebiliriz. Bizce yatırım yaparken, yatırımcıların da daha çok göz ardı ettiği durum tam da budur. Bu sebeple, bizlerin plan, proje ve yatırım sujelerinin kapsamlı fizibilite çalışmaları devam etmektedir diyebiliriz. Elde ettiğimiz ve edeceğimiz raporlar doğrultusunda çizmiş olduğumuz projelerimizi realize etmemiz adına gerekli olumlu şartların oluşmasını akabinde hızlıca aksiyonlarımızı alacağımızı belirtebiliriz. Dolayısıyla önümüzdeki dönemlerde projelerimizin bir sonraki basamağına geçerek, yatırım planımızı iş akışımıza ve hayatımıza dahil etmek birincil hedefimizdir diyebiliriz. Hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerleyerek en doğru sonucu elde etme gaye ve düşüncesindeyiz. Yatırımlarımızı akışkan duruma geçirdiğimizde sizler başta olmak üzere, Türk ve Dünya Sanayi Kamuoyu ile paylaşacağımızı gururla deklare ederiz.

Hakan Bey, açıklamalarınız ve paylaşımlarınız için teşekkür ederiz. Temennimiz planladığınız düşünce, proje ve yatırımlarınızı en kısa sürede Türk ve Dünya Sanayisine katmanızdır. Son olarak eklemek istedikleriniz var ise paylaşmanızı rica ederiz.
Ferdai Bey rica ederiz, temennileriniz için de teşekkür ederiz. Son olarak Türk ve Dünya Sanayisi’ne yüksek kaliteli ve bol tonajlı üretimler, tüm dünyaya bol sağlıklı günler diler, saygılar sunarız.