25 Temmuz 2021 Pazar

Poyraz Paslanmaz uzman kadrosuyla farklılık yaratmaya devam ediyor

Poyraz Paslanmaz Genel Müdürü Poyraz Demir ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

1977 yılında Hüseyin Demir tarafından Karaköy Perşembe Pazarı’nda kurulan firmamız ilk yıllarında Hurda Metal Ticareti konusunda faaliyet göstermiştir. 1996 yılı itibariyle Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde; Poyraz Metal olarak ticaretine devam etmiş olup 2009 yılı itibariyle de Ümraniye DES Sanayi Sitesi’nde Poyraz Paslanmaz San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti. ’yi kurarak paslanmaz çelik sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Poyraz Paslanmaz olarak ilk yıllarımızda paslanmaz çelik sac ve rulo ithalatı ile başlayıp daha sonrasında da boru, profil ve çubuk gruplarını da ekleyerek ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Bugün gelmiş olduğumuz noktaya baktığımızda ise 12.000 m2 alan içerisinde 5.000 ton stok ürün gruplarının yanında geniş makine parkurlarımız ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler? Müşterilerinize ne tür ürünler tedarik ediyorsunuz?
 
Müşterilerimizin piyasa koşullarında daha rekabetçi ve yenilikçi olabilmesi için gerekli olan bilgi, tecrübe ve geniş stok ağı ve makine parkurları ile paslanmaz çelik tedariki ve imalatı olarak kısaca sıralayabiliriz.
Satışını yapmış olduğumuz ürünler kısaca; sac, boru (dikişli – dikişsiz), profil, çubuk, lama, kare, altı köşe, köşebent ve fittings grupları vs…
Makine ekipmanlarımız ise kısaca; boy kesme, taşlama, dilme, lazer kesim, plazma kesim, giyotin kesim, çubuk kesim ve Abkant büküm gibi son sistem yüksek teknolojik makine parkuruna sahibiz.
 
Paslanmaz çelik kullanıcıları neden sizi tercih etmeli? Müşterilerinize sunduğunuz ayrıcalıklar neler?
 
Stoklarımızın çeşitliliği, ödeme alternatiflerimiz, personelimizin bilgi ve tecrübesi, makine parkurlarımız, projelerde talep edilen ürünlerin hızlı ve doğru biçimde imal edilip teslim edilmesi olarak sayabiliriz. Ayrıcalıklarımız kalitemiz, hizmet ağımız, personelimiz, stok ve ürün çeşitliliğimizdir. Özellikle sac, boru, profil ve çubuk konusunda direk ithalatçı firma olduğumuz için ve de bunun vermiş olduğu fiyat ve kalite avantajı nedeniyle tercih edilmeliyiz.
 
Sizce paslanmaz çelik kullanımının yaygınlaşması ülke sanayisine ve ekonomisine ne gibi kazanımlar sağlar?
 
ABD - Çin arasındaki ticaret gerilimi, Ortadoğu’daki savaş ve siyasi krizler, ağır sanayinin çok önem kazandığı, yenilikçi ve rekabetin ön planda ve hammaddenin azaldığı bu yüzyılda, paslanmaz çeliğin yaygınlaşması ekonomimize tek başına bir kazanım sağlayacağını düşünmüyorum. Ekonomiye artı değerin paslanmaz çelikten yapılan ve üretilen ürünlerin nitelik ve talebinin doğru analiz edilip doğru sektörlerde ve doğru yatırımların yapılması gerekiyor diye düşünüyorum. Milli ve yerli imalatın arttığı ülkede istihdamın büyüyeceğini, ekonominin daha refah hale geleciğini ileriye daha güvenli bakacağımıza düşünüyorum.
 
Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?
 
Kısa vadede mevcut yatırımlarımızla sektörün ihtiyaçlarına cevap vermeyi, uzun vade de paslanmaz çelik ithalatı yerine direk ülkemizde imalat yapılmasını ve bu imalat ile küresel pazarlara açılmayı, nitelikli ürünler imal etmeyi, markalaşma konusunda ülkemizin Avrupa’nın ve hatta dünyanın en büyük Paslanmaz Çelik İmalat ve Tedarikçisi olmayı hedefliyoruz.
 
Son olarak eklemek istedikleriniz…
 
Paslanmaz çeliğe değer katan ve kalitesini belirleyen içindeki elementlerdir. Onu doğru yerde kullanılmasını sağlayan ise; bilgi, birikim ve tecrübedir. Biz Poyraz Paslanmaz ailesi olarak bilgi, birikim ve tecrübemizle müşterilerimize değer katmaya devam edeceğiz.

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN!