21 Nisan 2021 Çarşamba

Yıldız Demir Çelik üretime devam ediyor

Otomotiv ve beyaz eşya gibi sektörlerin ihtiyacı olan katma değerli ürünleri karşılama hedefiyle yola çıkan Yıldız Demir Çelik, küresel üretim çarklarının durmasına neden olan koronavirüs salgınıyla mücadelede etkin rol oynamaya devam ediyor. Şirket bu zorlu süreçte hizmetin kesintisiz sürmesi ve ekonomik istikrarın korunması amacıyla üretime devam ettiklerini açıkladı.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de olağanüstü bir süreç yaşadığını ifade eden Yıldız Demir Çelik Satış ve Pazarlama Direktörü Emrah Kendüzler, ‘’Ülkemizin dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğu dönemlerden birini yaşıyoruz. Bu dönemde en büyük önceliğimiz çalışanlarımızın sağlığı. Bu sorumluluk duygusunun bilinciyle ilk günden itibaren, uzmanları ve kamu otoritelerinin bizlere işaret ettiği önlemlerin çok daha fazlasını tesislerimizde uygulamaya geçirdik. Holding bünyesinde kurulan Yıldız Afet Koordinasyon ve İletişim Kurulu (YAKİK) kararları uygulayarak üretimimize devam ediyoruz. Bu dönemde yeni versiyonunu devreye aldığımız dijital platformumuz Stargate ile müşterilerimizn her an her yerde ihtiyaç duyduğu siparişlerine özel bilgilere ulaşmasına ve planlamalarına göre kendi işlemleri kendisinin yapmasına olanak sağlıyoruz. Yeni normal sürecine de adapte olup toplumsal hayatın devamlılığına katkı sağlamayı sürdüreceğiz ’’ dedi.

Çelik sektörü de salgından etkilendi
Tedarik zincirlerinde yaşanan kısıtlamanın birçok sektörde üretimi etkilediğine dikkat çeken Kendüzler, ‘’Son dönemde çelik sektörü de salgının etkilerini hissetmeye başladı. Ticaret ve ulaşımda yaşanan aksamlar özellikle yurt içinde ve yurt dışında talepte ciddi bir daralmaya neden oldu. Yıldız Demir Çelik olarak üretim planlamamızı yaşanan talep daralmasına paralel olarak yeniden şekillendirdik. Salgının geride kalmasıyla birlikte de işlerin çok hızlı toparlanacağını öngörüyorum’’ açıklamasında bulundu.