3 Haziran 2023 Cumartesi

Azra Galvaniz

Azra Galvaniz

Azra Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı Recep Özekinci:
“Azra Galvaniz, yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemleri ile geleceğe attığınız
imzanız olacak”

Yüz bin tonluk sıcak daldırma kapasiteli galvaniz tesisi ile İzmir’in en büyüğü olan, Türkiye’nin ise ilk üç firması arasında yer alan Azra Galvaniz, ‘sürdürülebilir sanayi geleceğe yatırımdır’ sloganı ile istikrarlı büyümesini sürdürüyor. İnşaattan, tarıma kadar pek çok sektöre hizmet verdiklerini belirten Azra Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı Recep Özekinci, firmaları ile ilgili şu bilgileri verdi: “Azra Galvaniz olarak demir çelik sektöründe ülkemizde ve yurtdışında edindiğimiz tecrübeleri İzmir’e taşımaktan mutluluk duyuyoruz. ‘Sürdürülebilir sanayi geleceğe yatırımdır’ sloganı ile giderek büyüyen bir marka olmak için durmaksızın çalışıyoruz. Uluslararası standartlarda sınırsız ve kusursuz hizmet anlayışıyla yürüttüğümüz faaliyetlerimiz ile kendimizi sürekli yenilemeyi ve geliştirmeyi hedefliyoruz. Şirketimizin vermiş olduğu fason galvaniz kaplama ve kaplanmış ürün hizmetleri ile başta enerji sektörü olmak üzere; inşaat sektörü, denizcilik sektörü, otomotiv sektörü, tarım sektörü gibi birçok sektöre yurtiçi ve yurtdışında hizmet vermekteyiz.
Azra Galvaniz olarak, 30 bin metrekarelik alan üzerine kurulu, 6 bin metrekaresi galvaniz holü ve 4 bin metrekaresi çelik işleme servis merkezi olmak üzere toplamda 10 bin metrekarelik kapalı üretim alanına sahip ve 100 bin tonluk sıcak daldırma kapasiteli galvaniz tesisimiz ile Türkiye’nin ilk üçünde İzmir’in ise bu sektördeki en büyük tesisiyiz.”

“Ana hedefimiz daima sürdürülebilir büyüme olacaktır”
Firma olarak çevre ve doğaya saygı konusunda büyük hassasiyete sahip olduklarının altını çizen Özekinci, yıllık 3,5 milyon kg. karbon salınımını engellediklerini ifade etti. Özekinci, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Lokasyon avantajımız da büyük önem taşıyor. Nemrut Limanı gibi önemli lokasyonlara olan yakınlığımız sayesinde sadece İzmir ve Ege Bölgesi’ne yıllık yaklaşık 200 milyon TL navlun avantajı ile bölge sanayisine sağladığımız katkıyla birlikte yıllık 3,5 milyon kg. karbon salınımını da engellemiş oluyoruz. Doğa ve çevre Azra Galvaniz’in şirket olarak gelişimde her zaman bir ön şart olmuştur. Bu yüzden temel prensibimiz olan sürdürülebilirliği her alanda ön planda tutuyoruz. Önümüzdeki yılların iş programında ise sürdürülebilirlik adına birçok projeye daha imza atmayı planlıyoruz. Sürdürülebilir büyüme stratejilerimiz çerçevesinde ülkemize yatırım yapmaya devam edecek, yurt dışından küresel şirketlerin de ülkemize yatırım yapmalarını teşvik etmeyi sürdüreceğiz. Bugünden sonra, çıtayı daha da yukarı çıkartarak, yenilikleri ve değişimleri kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz. Temel değerlerimize sadık kalmak suretiyle iş süreçlerimizi sürekli olarak yenileyecek ve geliştireceğiz. Ana hedefimiz ise daima sürdürülebilir büyüme olacaktır.”