3 Haziran 2023 Cumartesi

Tel Makina

Tel Makina

Tel Makine,  ürettiği modern ve teknolojik makineleri ile sektöre yön vermeye ve referans olmaya devam ediyor

Tel Makina, genç bir firma olmasına rağmen, çalışanları ve kurucularının sektördeki deneyimleri oldukça eski yıllara dayanıyor. Firmanın kurucusu Güven Türkyılmaz, tel sektöründeki çeyrek asırlık deneyimini çalışanları ile paylaşarak, sektöre yön verecek yenilikler ve projeler geliştirmek için azami çaba sarf ediyor. Firmanın yurtiçi ve yurtdışı satışları da bu çabaların boşa gitmediğini gösteriyor.  Konu ile ilgili değerlendirme yapan Kurucu ve Genel Müdür Güven Türkyılmaz; “Çağın gerektirdiği her türlü yeniliğe açık hizmet kalitesi anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermeye muktedir bir firmayız. Kalite standartlarımızı sürekli geliştirerek, minimum hata seviyesi maksimum verimlilikle, kusursuza yaklaşmak en büyük hedefimizdir. İç ve dış pazarda, sektörümüzün en önemli üreticilerinden biri olmak için          çalışıyoruz. Müşteri memnuniyeti ve sürekli gelişimi temel ilke edinerek, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda insana ve doğaya saygılı üretim      yapmak vaz geçilmez ilkemizdir” diye konuştu.

Ürünler
Firmanın ana üretim faaliyetini kuru tel çekme makinası,  sulu tel çekme makinası, kangal paketleme makinası, sarıcılar coiler üretimi, verici – flayer açıcı – filmaşin verici pay offlar üretimi, gazaltı kaynak teli çekme makinası üretimi, tel ve halat aktarma makinası üretimi oluşturuyor. Aynı zamanda     z makara, çelik makara, pas kırıcılar, dresaj grubu, duble kafalı tel çekme makinası, dancer gergi kontrol, basınçlı hadde, tel sepeti, rozet sarıcılar, halat boyama makinası, kaliper fren, halat yağ ve asfalt kazanı da firmanın üretim bandında yer alıyor.

“Ülkemizin yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi olacağını düşünüyorum”
Önümüzdeki süreçtee Türkiye ve dünyada çok olumlu gelişmeler             yaşanacağına inandığını belirten Türkyılmaz, sözlerini şöyle noktaladı:    “Avrupa’nın en yakınında genç ve dinamik nüfusa sahip ülkemizin yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi olacağını düşünüyorum. Bazı büyük           firmaların Türkiye’de partner firmalar aradığını duyuyoruz. Covid-19 krizi sonrası ile ilgili kesinlikle karamsar değilim, aksine daha iyi şeyler olacağına inanıyorum.”