8 Aralık 2021 Çarşamba

BUDERUS

BUDERUS

 Buderus Satış Pazarlama Direktörü Fatih Hacıevliyagil:

“Buderus Çelik’in, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hitap ettiği müşteri grubunun en çok aradığı ve kalitesine en çok güvendiği kalıp çeliği markası olduğunu 

gururla belirtmek isterim”


Türkiye’deki pazar payını her yıl artıran Buderus Türkiye, Haziran ayını Türkiye ofisinin kurulduğu 2015 yılından bu yana yaptığı en yüksek satış rakamı ile kapattı. Firma aynı rakamı Eylül ayında bir üst seviyeye çıkararak aynı yıl içerisinde iki kez rekor kırdı. Bu rekorların tesadüf olmadığına vurgu yapan Buderus Satış Pazarlama Direktörü Fatih Hacıevliyagil; “Bu, hem müşterilerimizin Buderus  markası ve kalitesine duyduğu güvenin eseri, hem de satış ve satış sonrası servisimizden memnuniyetinin bir göstergesi” değerlendirmesinde bulundu. Hacıevliyagil, firmaları ve faaliyetleri hakkındaki  sorularımızı yanıtladı.

Firmanız ve ürünleriniz konusunda bilgi verir misiniz? 
Buderus Edelstahl, Almanya’nın öncü, yüksek kaliteli özel çelik üreticisidir. Wetzlar tesisinde takım çeliği, özel mühendislik çeliği, açık kalıp dövme, sıcak dövme parçalar, sıcak şerit, soğuk şerit ve haddelenmiş yarı mamul ürünler üretiyoruz. Ergitme işleminden son ürüne kadar tüm üretim ve kalite süreci tamamen bizim denetimimizdedir. Denenmiş ve test edilmiş standart çeliklerin yanı sıra tutarlı yüksek kaliteye sahip bireysel özel çelikler üretiyoruz.

Üretim altyapınız, teknolojiniz konusunda bilgilendirir misiniz? Ürünleriniz ve firmanız neden tercih ediliyor? 
Şunu açıkça belirtmek isterim ki Buderus olarak tek üretim noktamız olan Almanya Wetzlar tesisimizde 1731 yılından bu yana yapmış olduğumuz üretim ile elde ettiğimiz tüm tecrübemizi üretim proseslerine ve kalitemize yansıtıyoruz. Bunun sonucunda hem    proseslerimizde hem de kalitemizde, sürekliliği ve izlenebilirliği en iyi şekilde takip edebiliyoruz. Tüm bu prosesler ve kalitemizin sürekliliği, kendini sürekli yenileyip geliştiren en son teknoloji ile üretim yapan hattımızda yapılmaktadır.
Türkiye’de Buderus olarak hizmet verdiğimiz tüm  müşterilerimiz sadece bizim birinci sınıf premium   kaliteli malzememizi almıyorlar, bunun yanı sıra çelik konusunda tam donanımlı satış uzmanlarımızdan her türlü teknik destek ile beraber ısıl işlem, kaplama ve desen hizmetlerimizden de faydalanabiliyorlar.       Biz uzun yıllardır bu işlemleri tek çatı altında       müşterilerimize sunmaktayız. Dolayısı ile tüm bu hususlar müşterilerimizin bizi en çok tercih etme sebeplerinin başında geliyor.

Hangi sektörlere çözüm sunuyorsunuz?
Biz Buderus Türkiye olarak, hali hazırda ağırlıklı   olarak dövme ve plastik kalıp çeliklerinin kullanıldığı tüm sektörlere satış ve servis vermekteyiz. Müşterilerimizin büyük çoğunluğu otomotiv sektörüne çalışmakla birlikte plastik ve dövme parçaların    bulunduğu tüm sektörler bizim odağımızda olan  müşteri gruplarıdır. Bunları, ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe, ana sanayiye yedek parça üreten         firmalar ve plastik ev gereçleri üreticileri olarak   tanımlayabiliriz. 

Firmanızın Türkiye pazarındaki konumu ve misyonu nedir?
Buderus Çelik’in, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hitap ettiği müşteri grubunun en çok aradığı ve     kalitesine en çok güvendiği kalıp çeliği markası   olduğunu gururla belirtmek isterim. Bununla beraber, Türkiye’deki pazar payımızı her yıl arttırmakla birlikte, hemen tamamı mühendis olan yeni kadromuz ve   vizyonumuzla pazar payımızı daha çok çalışarak daha yüksek noktalara çıkartmak istiyoruz. Bunun için satış sorumlusu arkadaşlarımızın ticari, teknik ve uygulamalı eğitimleri hem yurtiçinden ve hem de  yurtdışından destekli olarak “voestalpine Satış Akademisi”nde belirli aralıklarla sürekli olarak      yenilenmekte, dolayısıyla her türlü teknolojik ve    teknik gelişmeler ekibimizce çok yakından takip   edilmektedir. 
Bu eğitimlerde satış sorumluları arkadaşlarımız, kalıp üreticilerimizin gerek kalıp üretimi aşamasında  gerekse üretim sonrası yaşadıkları sorunları masaya yatırıp, en ince ayrıntısına kadar araştırmaktadır. Ayrıca, bu tür sorunlarla karşılaşılmaması için      alınması gereken tüm aksiyonlar da arkadaşlarımıza detaylı olarak anlatılmaktadır. Bu şekilde             müşterilerimizin üretmiş oldukları kalıpların gerek  üretim aşamasında gerekse sonrasında yaşadıkları sorunları en aza indirerek hem verimliliklerini          arttırıyoruz hem de kalıplarının kalitesini en yüksek seviyeye çıkartmaya yardımcı oluyoruz.  

Yılın geride kalan bölümünü firmanız açısından değerlendirir misiniz? Müşterilerinizden gelen talepler ve geri dönüşler nasıl?
Bu yıla çok güzel bir giriş yaptık. Müşterilerimizin de göstermiş oldukları teveccüh sayesinde Buderus Türkiye olarak Haziran ayını Türkiye ofisinin kurulduğu 2015 yılından bu yana yapmış olduğumuz en yüksek satış rekoru ve çok güzel bir ciro ile kapattık. Bu     rekoru Eylül ayında tekrar bir üst seviyeye çıkararak aynı yıl içerisinde bir kez daha kendi rekorumuzu kırdık. Tabii ki satışların art arda gelmesi tesadüf değil. Bu, hem müşterilerimizin Buderus markası ve kalitesine olan güveninin eseri hem de satış ve satış sonrası    servisimizden memnuniyetinin bir göstergesi. Tabii ki bu bizim için yeterli değil. Amacımız satış ve satış sonrası hizmetlerimizi daha da iyileştirerek hem müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak hem de pazar payımızı arttırmak. Bunun için de hem insan            kaynaklarımızı hem de makine yatırımlarımızı sürekli ihtiyaçlar doğrultusunda artırıyoruz ve geliştiriyoruz.