26 Mayıs 2022 Perşembe

GALVA METAL

GALVA METAL

Galva Metal Satış Planlama Müdürü Fatih Kahraman:
“Ticaret savaşlarından dolayı zor bir yıl
yaşayacağımız aşikar,  buna rağmen 2022’de %15 artış öngörüsünde bulunduk. Bu hedefe ulaşmak ve hatta geçmek için yeni yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz”

Geçtiğimiz yılı hedeflerinin üzerinde bir tonaj ve performansla kapattıklarını belirten Galva Metal Satış Planlama Müdürü Fatih Kahraman, 2022 yılının zor bir yıl olacağını ancak buna rağmen yine hedeflerini yakalayacaklarını ve üzerine çıkacaklarını söyledi. Kahraman, sorularımızı yanıtladı.

Firmanızın faaliyet alanları nelerdir? Ürünleriniz konusunda bilgilendirir misiniz?
Kocaeli Kartepe’ de yer alan ve 2005 yılında kurulan Galva Metal 10.000 m2 kapalı alanda 3 adet dilme, 2 adet boy kesme, 2 adet trapez-oluk, otomatik paketleme, GalvaFence, klips-agraf ve soğuk hadde hatları ile yurt içinde ve yurt dışında yer alan müşterilerimize hizmet vermektedir. Galva Metal San. Ve TİC. A.Ş olarak beyaz eşya, otomotiv, inşaat, makine imalatı, kablo, silo, çelik yapı imalatı gibi sektörlerde hizmet vermekteyiz. Firmamız %50 ihracat, %50 iç piyasa çalışmaktadır.   
Standart ürün gamımız galvanizli sac ve boyalı saçtan oluşmaktadır. Bunun yanında iş birlikçilerimizin istekleri doğrultusunda siyah sac, DKP sac, Hrp sac gibi ürünlere de cevap vermekteyiz. Ayrıca Alman ortağımız Wuppermann’ ın üretmiş olduğu yüksek kaplamalı galvanizli ürünler (1000 gr, 1200 gr kaplama), ZM600, Çinko-Magnezyum alaşım kaplamalı ürünler, 6mm kalınlığa  kadar yüksek mukavemetli galvanizli saclar  ve WProtect gibi ürünleri yurt içi ve yurt dışında ki müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. Galvanizli ürünler de stoğumuz 0.15 mm kalınlıktan 6.00 mm e kadardır. Bu ürünlerin dışında beyaz eşya sektörü için gofrajlı sac ürünlerimiz bulunmaktadır. Ayrıca son kullanıcılarımız için üretmekte olduğumuz Galvafence (www.galvafence.com) çit profillerimizi hem yurt içinde hem de yurt dışında ilgi görmektedir. Yine alçıpan sektöründe bağlantı elemanı olarak klips-agraf malzemelerin üretimini gerçekleştirmekteyiz. Gözyaşı desenli sac üretimi ile paydaşlarımıza özel hizmet vermekteyiz.

Firmanızın sektöründeki konumu ve vizyonu konusunda bilgi verir misiniz?
Yıllık 200.000 ton sac işleme kapasitesine sahip olan Galva Metal güler yüzlü, tutkulu ve akıllı ekibiyle, sürekli gelişerek müşterileri için fark yaratan, paydaşlarına olumlu deneyimler sunan bir şirkettir. Her yıl sürekli tonajı artarken, paydaşlarının da tonajı arttıran bir firmadır. Galva Metal olarak ürün satmaktan daha çok güven, iletişim ve hizmet satmaktayız. İşimizi demir-çelik sektöründe hiç görülmemiş bir şekilde güler yüzle, güven vererek ve severek yapmaktayız. 8 farklı dili ana dilimiz gibi konuşabilmekteyiz. Müşterilerimizin satın alma departmanı gibi çalıştığımız için, 7-24 ulaşılabilir olduğumuz ve hızlı olduğumuz için tercih edilmekteyiz. Ayrıca stoklu çalıştığımız için müşterilerimize planlı sevkiyatlar yaparak sıfır stok maliyeti ile hizmet vermekteyiz.
Bu nedenle Galva Metal sektörde en çok tercih edilen çelik servis merkezidir. Tekrar üzerine basarak belirtmek isterim ki hem insan kaynağına hem de kendi işimize yatırıma ve sürekli gelişime önem vermekteyiz.
2021 yılını firmanız açısından değerlendirir misiniz? Üretim ve satış anlamında hedeflediğiniz seviyelere ulaşabildiniz mi?
2021 yılı bütçe hedeflerimizi yaparken bir önceki yıla göre %13 gibi bir artış öngörüsünde bulunmuştuk. Yılsonuna baktığımızda toplam hedefimizin %28 üzerinde bir tonajla 2021 yılını kapadık. 2021 yılını toplam üretim ve satış alanında hedeflerimizin çok üzerinde bir tonajla gerçekleştirmiş olduk.

2022 ile ilgili öngörü ve planlarınızı paylaşabilir misiniz?
Yurt içi piyasalar için 2021 yılı aralık ayında yaşadıklarımız, yurt dışı piyasalar içinse korumacı önlemler, anti-damping ve kotalar gibi ticaret savaşlarından dolayı zor bir yıl yaşayacağımız aşikardır. Buna rağmen 2022 yılı hedeflerimizi planlarken bir önceki yıla göre %15 artış öngörüsünde bulunduk. Bu hedefe ulaşmak ve hatta geçmek için yeni yatırımlar konusunda da hız kesmeden devam edeceğiz.

Eklemek istedikleriniz…
Son olarak 2022 yılı için yeni yatırımlarımızdan bahsetmek isterim. Makine parkurumuza yeni 2 adet dilme, 1 adet soğuk hadde, 1 adet blanking line hattı siparişi verdik. Hatta soğuk hadde hattımız gelmiş bulunmaktadır. Bu hat ile birlikte 1 yeni FIMI marka dilme hattımızı Mart ayında devreye alacağız. Diğer hatlarımız son çeyrekte devreye girecektir. Tesislerimiz konusunda da kapalı alan yatırımlarımız mevcuttur. Ancak en büyük yatırımımızı insan kaynağımıza yapmaktayız, yapmaya devam edeceğiz. İlerleyen günlerde yeni yatırımlarla karşınızda olacağız.