16 Eylül 2021 Perşembe

“Aklımız, fikrimiz galvaniz, çeliğin olduğu her sektörde varız”

“Aklımız, fikrimiz galvaniz, çeliğin olduğu her sektörde varız”

İnşaat, beyaz eşya, otomotiv başta olmak üzere çok sayıda sektörün çözüm ortağı olan Galva Metal, büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Firma, 2020 performansıyla ISO 2. 500 firma arasına girdi. Galva Metal Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Kısacıkoğlu firmalarıylailgili sorularımızı yanıtladı.


Galvanizli saclarınız konusunda bilgi verir misiniz? Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? 

Galva Metal adımız. Aklımız, fikrimiz galvaniz. Hemen hemen her ebat ve kalitede çözüm ortağı olmaya çalışıyoruz. En çok da marjinallikler, zorluklar uzmanlık alanımız. En ince, en dar, en mukavemetli, en yüksek kaplamalı… 15.000 ton seviyelerinde sürekli seyreden stok seviyelerimizle, 7/24 çalışan tesisimizle her talebe en hızlı cevap vermeye çalışırken, en zor işler de bize keyif veriyor.

İnşaat, beyaz eşya, otomotiv, muhtelif endüstriyel sanayi… Çeliğin olduğu her sektörde varız. Otomotiv tarafında daha da büyümek için ISO 16949 kalite çalışmalarını gündemimize aldık. Sürekli kendimizi geliştirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz.


Galvanizli sac sektöründe firmanızın konumu ve misyonu nedir?

Bir üreticiye bağlı olmayan ve galvaniz tonajında Türkiye’nin en büyük çelik servis merkeziyiz. En sevilen, en örnek alınan, ilk akla gelen firma olmak hedefimiz güler yüzlü, tutkulu ekibimizle, sürekli gelişerek müşterileri için fark yaratan, paydaşlarına olumlu deneyimler sunan bir şirketiz. Alanında en saygı duyulan şirket olmak hedefimiz. Bugün hem yurt dışından yatırım alan, hem kendi yurt içi yurt dışı yatırım yapan çok uluslu bir yapımız var.


Galvanizli sac üretim altyapınız, teknolojiniz ve kapasiteniz konusunda bilgilendirir misiniz?

Su an 3 dilme hattımız var.  FIMI marka 4. bir dilme hattı daha 2022 ilk çeyreğinde devreye girecek. 2 adet gofraj, 2 adet boy kesme,  bir otomatik paketleme, 2 trapez, bir oluklu sac hattımız var. Bunun yanında gözyaşı desenli sac üretimi yapan ve Galva Fence markalı çit üretimi, yapan birer hattımız var. Bir adet soğuk haddemiz ve bir adet de pres hattımız var. Bu yılsonu yaklaşık 120.000 ton bir sac servis etmiş olacağız. Yeni yatırımlarımızla en kısa sürede bu rakamı 200.000 tona çıkarmak istiyoruz.


Galvanizli saclarınız neden tercih ediliyor? Kalite standartlarınız nelerdir?

Hız, çeşitlilik, çok üstün hizmet kalitesi, teknolojik alt yapı gibi pek çok tercih edilme sebebimiz var. Ama sanırım en önemlisi güven. 16 yıldır sürekli en güvenilir, en sözünü tutan, en çözüm odaklı, en iyi partner olmak için çalışıyoruz. Pek çok kalite standart prosedür var şirketimiz de ama en üst düzey standardımızı hizmet kalitemize koyduk. Güler yüzlü, hızlı, samimi birer dost olmaya çalışıyoruz.


2021’in ilk dönemini firmanız açısından değerlendirir misiniz? 

Firmamız yıllar önce çizdiği ana plan doğrultusunda büyümeye, gelişmeye devam etmektedir. Bu gelişim 2020-2021 yıllarının demir çelik sektörüne getirdiği olumlu havayla da iyice desteklendi ve hızlandı. En iyi yaptığımız ve bizi bugünlere getiren değerlerimiz ve işlerimizden uzaklaşmadan, büyümeye devam edeceğiz. 2020 performansımızla, ISO 2. 500 firma arasına girdik. Bildiğiniz gibi bu sanayi odasının hazırladığı liste sadece üretimden satışları baz almaktadır. Bizim özellikle yurt dışındaki firmalarımız üzerinden yaptığımız ticari olarak da bir o kadar daha hacmimiz daha var. Hem ticari hem de üretimden büyümeye devam etmek istiyoruz. En kısa sürede ilk 500 listesine gireceğimize inancım tam. 


Eklemek istedikleriniz…

Her konuda örnek alınan bir şirket olmak istiyoruz. Belki ilham verir gayesiyle en son aldığımız ve çok gurur duyduğum bir kararı paylaşmak istiyorum. Çevre ve sosyal sorumluluk konusunda yönetim olarak yıllardır karınca kararınca belli şeyleri her yıl mutlaka ve düzenli olarak yapıyoruz. Bu konuda da utangaç bir firmayız biraz, pek çok yaptığımızı da gizli olarak yapıyoruz. Bu konuda hem daha çok kişinin sahiplenmesi hem de kararların yönetim haricinde çıkmasını sağlamak için bir çevre ve sosyal sorumluluk ekibi kurmaya karar verdik şirketimizde. Farklı departmanlardan kişilerden oluşacak bu ekip, yönetimin onlara verdiği bütçenin nasıl değerlendireceğine karar verecek. Ağaç mı ekilecek, bağış mı yapılacak, yardım mı edilecek ve kime edilecek onlar karar verecek. Böylece insanların şirketimizi birlikte büyütürken yarattıkları faydaya daha çok tanık olmasını ve o hazzı paylaşılmasını ve aynı zamanda topluma olan görevimizi düzenli olarak yerine getirmeyi hedefliyoruz. Şirket gelirlerinin belli bir oranının düzenli olarak buraya aktarılmasının bir şirket politikası olarak belirlenmesi ve bütçenin ekibimizde yönetileceğinin kararımızı paylaşmak istedim. Elbette yönetim olarak bizim projelerimiz de devam edecek. En son çok üzülerek takip ettiğimiz organ yangınları haberlerinin ardından biz de, hem TEMA ile yeni bir çalışma başlatmak, hem de 6 yıl önce ilk ekimini yaptığımız Galva Ormanımızı genişletmek için çalışmalara hemen başladık.