21 Nisan 2021 Çarşamba

EMİRİNOKS PASLANMAZ

Paslanmaz çelik sektörünün lider oyuncuları arasında yer alan Emirinoks Paslanmaz, hem yassı ve uzun ürün tedarik merkezi hem de paslanmaz çelik servis merkezi olarak faaliyet gösteriyor. Emirinoks Paslanmaz Firma Sahibi Emre Süngeriçlioğlu ile firmaları ve faaliyetleri hakkında konuştuk.

Firmanızın kuruluşu hakkında bilgi verir misiniz?
Emirinoks Paslanmaz Sac Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 40 yılı aşkın çalışan tecrübesi, yılların verdiği bilgi birikimi ile faaliyete geçtiği günden bugüne sürekli ürün yelpazesini genişletip müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli hizmet vermektedir.
Firmanızın faaliyet alanları ve ürün çeşitleriniz nelerdir?
Piyasadaki talepler doğrultusunda, yassı mamullerden AISI 304 / 304L / 321 / 316 / 316L / 316Ti / 310S / 409 / 430 / 441 kalite, uzun mamullerde AISI 303 /304 / 321 / 316 / 310 kalite malzemelerin teminini yapmaktadır. İthal edilen paslanmaz çelik, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda servis merkezinde üst düzey kaliteli işlemlere tabi tutularak kullanıma hazırlanmaktadır.

Çelik servis merkezi faaliyetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Büyük boy kesme hattımız:
Bilgisayar yardımı ile kontrol edilen büyük boy kesme makinemiz 25 ton kapasiteli, 3 mm'den 10 mm'ye kadar, 2200 mm eninde malzemeleri istenilen ölçülerde boy kesebilmekteyiz.

Küçük boy kesme hattımız:
Bilgisayar yardımı ile kontrol edilen küçük boy kesme makinemiz 25 ton kapasiteli, 0.3 mm'den 3 mm'ye kadar, 1700 mm eninde malzemeleri istenilen ölçülerde boy kesebilmekteyiz.

Büyük dilme hattımız:
Tamamı otomatik büyük dilme makinemiz 25 ton kapasiteli, 0.3 mm'den 6 mm'ye kadar, 2000 mm eninde malzemeleri istenilen ölçülerde dilebilmektedir. Dünyaca ünlü Alman NEUENKAMP markalı bıçak ve ayrıştırıcılarımız ile koparma yapmadan KESEREK çapaksız üretim sağlayabilmekteyiz.

Küçük dilme hattımız:
Tamamı otomatik küçük dilme makinemiz 25 ton kapasiteli, 0.4 mm'den 3 mm'ye kadar, 850 mm eninde malzemeleri istenilen ölçülerde dilebilmektedir. Dünyaca ünlü Alman NEUENKAMP markalı bıçak ve ayrıştırıcılarımız ile koparma yapmadan KESEREK çapaksız üretim sağlayabilmekteyiz.

Taşlama hattımız:
Tamamı otomatik IMEAS marka taşlama makinemiz iki adet zımpara kabini ve üç adet fırçalama kabinine sahiptir. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda uluslararası standartlara uygun grit kodları ile N2, N3, N4, N5 yüzeyleri taşlama, Hairline, Scotch Brite ve Duplo yüzeyler olarak fırçalama yapabilmekteyiz.

2020 yılı hedefleriniz doğrultusunda gerçekleşti mi? 2021 beklentilerinizi paylaşır mısınız? 
2020 senesi ülkemiz ve sektörümüz adına inişli çıkışlı bir sene oldu. Tüm zorluklara karşı çalışmaktan vazgeçmeyerek Avrupa yakasındaki geniş kapsamlı Paslanmaz Çelik Servis Merkezi boşluğunu, yeni ve gelişmiş teknolojiye sahip makinelerimiz ile kapatmış olduk. 2021 yılında da yatırımlarımıza devam edeceğiz ve malzeme çeşitliliğimizi arttıracağız. 2021 yılı 2. Çeyrekten sonra sektörel iyileşme hissedilir olacağı kanısındayım ve firmamız adına gayet olumlu bir yıl olacağını öngörmekteyim.

Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? 
• Endüstriyel mutfak
• Asansör sanayii
• Tekstil, gıda ve asit Kazanları imalatı
• Mutfak aletleri
• Pişirme ekipmanları
• Makina imalatı
• Boru profil imalatı
• Sağlık ekipmanları