10 Mayıs 2021 Pazartesi

Galva Metal, müşteri odaklı yaklaşımıyla, hızlı ve kaliteli çelik servis hizmeti veriyor

Galva Metal, müşteri odaklı  yaklaşımıyla, hızlı ve kaliteli çelik servis hizmeti veriyor

Müge Yıldırım

Galva Metal AŞ İç Satış ŞefiDemir çelik sektörünün vizyoner firması Galva Metal, çelik servis merkezi hizmeti ile de dikkatleri üzerine topluyor. Galva Metal AŞ İç Satış Şefi  Müge Yıldırım ile çelik servis faaliyetleri konusunda konuştuk.


Ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Galva Metal, Kocaeli tesislerinde 11.000 m² kapalı alanda yıllık 200.000 ton kapasiteli çelik servis merkezimizde hizmeti vermekteyiz. 0.15 mm kalınlıktan 6.00 mm kalınlığa kadar galvaniz, boyalı, sıcak, dkp ve aluzink saclarda stok bulundurup işleyebilmekteyiz.


ÇSM faaliyetini nasıl tanımlıyorsunuz? ÇSM hizmetinin önemi, üretim sürecindeki yeri ve önemi konusundaki düşünceleriniz nelerdir?

ÇSM hizmeti müşterilerin anlık üretim süreçlerinin yönetimi konusunda büyük önem arz ediyor. ÇSM olmak her alanda hızlı olmayı gerektiriyor. Hızlı erişim, hızlı ve titiz üretim, hızlı sevk ve akabinde gelen müşteri memnuniyeti… Galva Metal olarak müşteri memnuniyetinden beslenen bir şirketiz. “İyi, mükemmelin düşmanıdır” ilkesiyle, her zaman daha iyisi için çabalıyoruz. Müşterilerin uzun süreli mamül stok tutmak yerine, haftalık ve aylık üretim planıyla ihtiyacı olan ürüne hızlı ulaşmasını sağlıyoruz. Bu da onları fazla stok maliyetine girmekten kurtarıyor. Yanı sıra depolama alanı olarak, asıl işlerini yürütebilecekleri yer avantajı sağlamış oluyoruz.


ÇSM altyapınız ve teknolojiniz hakkında bilgi verir misiniz?

3 adet dilme, 2 adet boy kesme, 2 adet gofraj, 2 adet trapez 27/200 ve H10 form, sinus oluk mahya, Galvafence, gözyaşı desenli sac, Klips, agraf ve otomatik paketleme makinemiz ile müşterilerimize üst düzey kalitede hizmet vermekteyiz. 

Bunların yanı sıra 2019 yılı başında Alman ortağımızdan devreye aldığımız haddeleme ünitesi ile yeniden soğuk haddeleme ve skinpas yapıyoruz.

Tüm sipariş sevk ve cari işlem takibini müşterilerimize sanal pos platformu ile şeffaf izlenebilir hale getirdik. Böylece müşterilerimiz, tek tuş ile ister bilgisayarlarından, ister cep telefonundan, hazır siparişlerini görebilir ve carisine ulaşabilir duruma getirdik. 24 saat online ödeme kolaylığı da yine bu hizmetler arasında yerine alıyor.


Çelik servis merkezi olarak müşterilerinize sunduğunuz hizmetler nelerdir?

İş ortaklarımız açısından bakıldığında, “hız’’ ve ‘’kalite’’ en çok önem verdiğimiz değerlimiz arasında yer alıyor. Hızlı erişim, 8 dilde iletişim kurma beceresi, hızlı geri dönüş, hızlı üretim ve hızlı sevkiyat tercih sebeplerimiz arasında… Galva Metal A.Ş. olarak ‘’kalite’’ye çok önem veriyoruz. Malzeme kalitesi, hizmet kalitesi, ambalaj kalitesi, kaliteli iletişim, kaliteli personel ve her zaman güler yüz, tekrar tekrar tercih edilmemizi sağlıyor. Tüm ISO ve OHSAS kalite belgelerine sahibiz. Zwick marka cihazlar ile kendi laboratuvarımızda tüm testleri yaparak, kaliteden ödün vermiyoruz.


Üretici firma kimliği ile ÇSM hizmeti vermenin avantajları nelerdir? 

Üretici demek maksimum kapasite maksimum verimlilik demek... Üretici gözüyle hizmet, üretim odaklı olup, maksimum verimlilik hedefiyle, doğası gereği tonaj hedefi amacında oluyor. ÇSM’ler ise tam tersi müşteri ve satış odaklıdırlar, daha esnek çalışma şekline sahiptirler. 

Bir ÇSM, müşterinin acil ihtiyacı için ayar bozup, aynı gün üretim ve sevkiyat yaparken, üreticiler için bu durum söz konusu değildir. Galva Metal’in müşteri odaklı yaklaşımıyla, hızlı, kaliteli bir servis hizmeti ortaya çıkıyor. Bu da tekrar tekrar tercih edilmemize sebep oluyor. Finansal maliyetlerin bu kadar yükseldiği ortamda, hızlı ve anında teslimatın önemi, finansal esnekliklerin değeri, ÇSMlerin önemini daha da arttırmaktadır.