26 Ekim 2021 Salı

Kocaer Çelik

Kocaer Çelik


Metal Expo 2021 Fuarı’na Katılarak Ürün ve Hizmet Kalitesini Sergileyen…

Kocaer Çelik’te Hedef Yeni Yatırımlarla Üretim ve İhracat Kapasitesini Arttırmak

Demir-Çelik sektöründe ilklerin markası ve ülkemizin uzun çelik profil alanında uzun yıllardır ihracat şampiyonları arasında yer alan  Kocaer Çelik, İstanbul Fuar Merkezi’nde dünya çelik sektörünü bir araya getiren Metal Expo 2021 Fuarı’na katılarak geniş kapsamlı ürün gamını ve farklı sektörlerin çözüm ortağı olarak kalite odaklı sunduğu hizmetleri sergiledi.

Birçok sektörün çözüm ortağı; Kocaer Çelik

İzmir Aliağa’da 3 üretim tesisi ve 800.000 ton kapasitesi ile sıcak haddelenmiş profil üretimi gerçekleştiren Kocaer Çelik, yurt içinde ve küresel arenada maden ve tünel profilleri, yapı profilleri, yenilenebilir dahil tüm enerji projeleri, gemi ve petrol platformu, otomotiv, demiryolları, makine imalat ve köprü yapımı gibi çeliğe ihtiyaç duyulan her alanda çözüm ortağı oluyor.

6 Kıtada 140 ülkeye ihracat

Çelik sektöründe güçlü mühendislik altyapısı ve teknolojik yenilikleri ile yönetilen Ar-Ge Merkezi’ne sahip olan Kocaer Çelik diğer yandan Turquality Markalaşma Programı’na dahil edilen ilk firma olarak öne çıkıyor. Toplam 140 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kocaer Çelik, üç fabrikasında da yer alan teknolojik laboratuvar altyapısı ile ürün kalitesini ve üretim proseslerini garanti altına alarak geçen sene 150 milyon dolarlık ihracata imza attı.

Robotik süreçlerle sektörde bir ilk

Üretim hatlarında Türkiye’de bir ilke imza atarak robotik süreçlere geçiş yapan Kocaer Çelik, tasarladığı makine ve ekipmanlar ile çelik sektöründe ilkleri gerçekleştirerek verimliliğini ve katma değerini arttırdı.

GES ile yenilenebilir enerji

Sürdürülebilirlik odaklı çalışmaları kapsamında Aliağa’daki A2 fabrikasına sıfır atık belgesi alan Kocaer Çelik, bu çerçevede de tüm yasal mevzuata uygunlukların yanı sıra beyanlar, emisyonlar, ölçümler, analizler sürekli olarak atık sürecini raporluyor. Karbon ayak izi için yeşil mutabakat çalışmaları gerçekleştiren Kocaer Çelik, tesislerin çatı üzeri güneş enerji santrali yatırımıyla da örnek markalar arasında yer alıyor.

Kocaer Çelik, sürdürülebilir dijital bir büyüme ile ürün ve hizmet çeşitliliğini geliştirerek hem Türkiye’de hem de küresel pazarlarda marka bilinilirliğini ve değerini arttırmayı hedefliyor.