26 Ekim 2021 Salı

Nuriş, dünyanın tüm iklim ve coğrafyasındaki müşterilerine hizmet veriyor

Nuriş, dünyanın tüm iklim ve coğrafyasındaki  müşterilerine hizmet veriyor

Okan Demirel

Nuriş Teknoloji Genel Müdürü

Türkiye'nin ilk kaynak makinesi üreticisi Nuriş, metal imalatı yapan bütün sektörlere 1953 yılından bu yana hizmet vermeye devam ediyor. Firma uluslararası standartlarda ürettiği makineleri dünyanın pek çok ülkesine ihraç ediyor. Nuriş Teknoloji Genel Müdürü Okan Demirel ile firmaları ve ürünleri hakkında konuştuk.


Ürün çeşitleriniz nelerdir?

Nuriş Teknoloji A.Ş. olarak tozaltı, gazaltı, plazma ve TIG kaynak makineleri üretmekteyiz. Makinelerimiz hem konvansiyonel (trafolu) hem de yeni nesil invertör tabanlı olarak üretilmektedir.

 

Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Gemi, otomotiv, tarım makineleri ve inşaat başta olmak üzere metal imalatı yapan tüm sektörlere hizmet veriyoruz. 

 

Üretim altyapınız, teknolojiniz ve kapasiteniz konusunda bilgilendirir misiniz?

Ankara Sincan 1.Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikamızda mevcut ERP altyapımızla yalın üretim yapmaktayız. Geliştirdiğimiz elektronik kart ve gömülü yazılım dahil tüm ürünlerimizin ar-ge süreçlerini yine bu fabrikada yürütmekteyiz. Üretim teknolojileri ve tedarik zinciri yönetimi yaklaşımlarımız sayesinde kısa süre içinde kapasite artışı yapabilir bir altyapıya sahip olduk.

 

Firmanız ve ürünleriniz neden tercih ediliyor?

Nuriş, 1953'te kurulan Türkiye'nin ilk kaynak makinesi üreticisidir. Türkiye'nin ve dünyanın hemen her yerinde, Rusya'nın en soğuğundan Körfez ülkelere ve Afrika'nın en sıcağına kadar en ağır şartlarda, 24 saat hiç durmadan çalışan Türk Malı kaynak makinelerini üreten Nuriş, çöl ortamı ve çimento sanayi gibi toz yoğunluğu bulunan bölgelerde, tersane gibi nem ve deniz tuzunun yoğun olduğu alanlarda dahi sıfıra yakın bakım maliyeti ve downtime süresi ile sanayicinin gözbebeği konumundadır. 


Kalite standartlarınız nelerdir?

Nuriş, her zaman en yüksek kaliteyi müşterilerine TSE, ISO9001 Kalite Güvence Sistemi ve CE gibi sertifikasyonlar ile sunmaktadır. Öte yandan Nuriş, çevreye duyarlı bir kuruluş olmanın gerekliliklerini yerine getirmeye devam etmektedir.

 

Yılın geride kalan bölümünü iç pazar ve yurtdışı satışınız açısından değerlendirir misiniz?

2021'in son çeyreği için yerli satışların bir önceki döneme göre yatay seyredeceği tahmin edilmektedir. Yurtdışı satışlarımızın ise artacağı değerlendirilmiştir.