27 Ocak 2023 Cuma

TOMRA Geri Dönüşüm


 

TOMRA Geri Dönüşüm, alüminyum geri dönüşüm ve işleme süreçleri için yeni nesil X-TRACT makinesini sunuyor

 


       TOMRA Geri Dönüşüm, 15 yılı aşkın süredir alüminyum geri dönüşümü ve işlemesinde dünya liderliğini sürdürüyor. Yeni bir tasarıma ve çığır açan özelliklere sahip yeni nesil X-TRACT ile de şirketin metal ayıklama deneyiminde farklı bir sayfa açılıyor. TOMRA'nın x-ray iletim (XRT) teknolojisi, metal ve elmas geri kazanımındaki yenilikçi sinerjileri bir arada sunarak sensör tabanlı alüminyum ayıklamaya bir kez daha yeni standartlar getiriyor.

 

       Yeni X-TRACT'ın gelişmiş yetenekleri ve makine zekası, yüksek saflıkta, fırına hazır alüminyum fraksiyonları üretmek üzere zorlu karışık metal akışlarının yüksek verimlilikte ayıklanması için büyük gelişmeler sunuyor. Çok sayıda yepyeni ve geliştirilmiş özellik ile yeni nesil X-TRACT, sanayi sektörü düşük karbonlu bir geleceğe doğru ilerlerken döngüsel metallerin üretimini hızlandırmak için zemin hazırlıyor.

 

Daha hızlı, daha hassas algılama

       Çığır açan yenilikler ve hızlı ayıklama yeteneği sunan yeni X-TRACT, bir metre  bant genişliğine düşen ayıklama kapasitesini artıran DUOLINE İkili İşleme Teknolojisi’ne sahip. Eşzamanlı olarak tek nesne ve alan işleme özelliği, operatörlerin yüksek saflık ve yüksek geri kazanımlı ayıklama arasında seçim yapmasını sağlıyor. Bitişik, üs üste ve bileşik malzemeler bile veriye dayalı karar verme aracılığıyla anında tanımlanıp ayıklanabiliyor.

 

       Yüksek verimli ayıklama sisteminde, üstün hassasiyette algılama ve daha hızlı işleme için giriş malzemesine yakın konumlandırılmış iki bağımsız hat taramasına sahip yeni nesil bir DUOLINE XRT sensörü bulunuyor. Malzemeye yakınlığı nedeniyle sensör, malzeme kaybını azaltmak ve kârlılığı en üst seviyeye çıkarmak için bakır telleri ve ultra ince nesneleri de etkili bir şekilde algılıyor. Yeni x-ray kaynağı, büyük fraksiyonlardan ince tanelere (>5 mm) kadar çok sayıda uygulamanın ve tane boyutunun etkin verimlilikte işlenmesi için 1000 w'ye kadar besleme ile değişken güçler sunuyor.