16 Temmuz 2024 Salı

Kanca

Kanca

Kanca El Aletleri ve Dövme Çelik AŞ, Turquality Marka Programı’na dahil oldu


Turquality, ülkemizin küresel marka olabilecek firmalarını teşvik etmeyi amaçlamış, T.C. Ekonomi Bakanlığınca yürütülen, dünyada da benzeri az görülen bir destek programıdır.
Program, Türk firmalarının üretimden pazarlamaya, oradan da satış sonrası hizmetlerine kadar tüm süreçlerini kapsayacak şekilde yönetimsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve dijitalleşme gelişimlerine katkı vermektedir.

Kanca El Aletleri ve Dövme Çelik AŞ olarak 2021 senesinde başladığımız ve yaklaşık 1 yıl süren başvuru ve denetim süreçleri sonunda geçen hafta Turquality Marka Programı’na kabul edildik.
Kanca’nın cirosunun %50’den fazlası doğrudan, %25’inin üzerindeki kısmı ise dolaylı ihracattan oluşmaktadır. Diğer bir deyişle %80 civarındaki ürünlerimiz ihracat pazarlarıyla buluşmaktadır.
Sürdürülebilir bir büyüme hedefinin, 56 yıllık geçmişi olan firmamızın A’dan Z’ye tüm departmanlarda top yekün bir değişimle ve kurumsallaşma ile sağlanabileceğini öngörmekteyiz.

Programın, firmaları dünya markası olmaya hazırlayan önemli bir araç olması nedeniyle, bizi hem otomotiv dövme parçalarda hem de el aletleri tarafında “küresel marka” olma hedefimize kısa sürede ulaştıracağı inancındayız.

ABD ve Almanya’da bulunan şirketlerimiz sayesinde hem otomotiv hem de el aletleri sektörlerinde müşterilerimize "yerel" bir oyuncu gibi hizmet verebilmekteyiz.
Turquality programı kapsamındaki desteklerin, 5 kıtada 155 ülkeye ulaşan ürünlerimizle “küresel marka” olma yolundaki stratejilerimize önemli katkı sağlayacağını görüyoruz.
Kanca olarak kurumsallaşma, dijitalleşme ve sanayi 4.0'a çok önem vermekteyiz.

Turquality; satış - pazarlama, ar-ge, tedarik süreci, satınalma, İK gibi hemen hemen tüm departmanlarımızda süreçlerimizi tekrar gözden geçirme ve yeniden şekillendirme imkanını vermektedir. Önemli hedeflerimiz içinde yer alan uluslararası rekabetçiliğimizi yükseltmek ve yüksek katma değerli, sistem parçaları üretmek stratejilerimize de katkı verecektir.

1990'lı senelerde koyduğumuz uluslararası bir marka olma hedefimizin devamı olarak, “küresel marka” olabilme yönündeki gerekli değişimi, Turquality gibi denenmiş ve Türkiye’ye katkısı kanıtlanmış bir programla elde edeceğimize güçlü şekilde inanmaktayız.