21 Mayıs 2024 Salı

3S Boru Makaraları

3S Boru Makaraları

Tedarik ettiğimiz boru makaraları, 4 mm'den 600 mm'ye kadar farklı çaplarda tüpler ve borular oluşturmak için çeşitli kalınlıklarda sacların / plakaların şekillendirilmesinde kullanılır. Boru makara tasarımı, boru/profilin kalitesini etkilediği için çok kritik bir aşamadır.
Ancak tasarıma geçmeden önce çeşitli faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.  Malzeme, Boru dış çapı, kalınlık, çekme Dayanımı ve sertlik tasarım için önemli faktörlerdir.

BORU MAKARA TASARIM PROGRAMI
Günümüzde boru makara tasarımını alanındaki en son yazılım olan Alman Copra-Software ile tasarlıyoruz. Boru makara tasarımını kâğıt üzerine çizmeden önce boru makaraların farklı parametrelerini değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Kesitler ve borular için her türlü rulo COPRA- Yazılımında tasarlanabilir. Tedarikçimiz bu yazılımı yoğun olarak kullanmaktadır.
BORU MAKARALARINDA EN SON ÜRETİM TEKNİĞİ
Hammadde Kesimi
Daha hızlı ve doğru kesim için çift kolonlu CNC makinası kullanılmaktadır.
Isıl işlem
Sertleşme sıcaklığı kimyasal bileşime bağlıdır. Boru makaraları, tuz banyosunda sertleştirilir. Temizleme sonrasında her ruloda sertlik kontrolü yapılır.
Kalınlık
Boru makaraların kalınlığı her iki taraftan taşlanarak mikrometre ile kontrol edilir.
İç çap
Boru makaraların, yüzey açıklığı 10 mikrona ayarlanır ve ardından iç çap taşlama işlemi gerçekleştirilir.
Final
Bu en önemli operasyondur. Boru makaraları, sıkı olması gereken mandrel üzerine monte edilir. Son profil CNC Torna tezgahında seramik kesici uçlar kullanılarak 10 mikron hassasiyetinde yapılır.