20 Ağustos 2022 Cumartesi

Lazer Kaynak Makinesi - Ruby Teknoloji ®

 Lazer kaynak makinesi, fiber lazer sistemleri ve sac metal işleme teknolojileri alanında kendini kanıtlamış olan Raytu Laser firmasının endüstri 4.0 standartlarında ürettiği sac metal sektörüne hitap eden birçok makineden sadece birisidir.

            Ruby Teknoloji olarak, Türkiye mümessilliğini yapıyor olduğumuz Raytu Laser markasının fiber lazer kaynak makinesi haricinde ihtiyacınız olan ileri teknolojiye sahip fiber lazer kesim makinesi, lazer markalama makinesi gibi ürünleride sanayimizin hizmetine sunmaktayız.

            Fiber lazer kaynak makinesi, kaynak torcu, kaynak ana bilgisayarı, lazer üreteci, su soğutmalı sistem, otomatik tel besleme ünitesinden oluşur. Lazer kaynak makinesi daha çok ince ve hassas parçaların kaynağına yöneliktir. Ürünlerin daha hızlı, daha temiz ve mukavemetli kaynaklanması için lazer kaynak makinesine olan talebin karşılanmasının yanı sıra gerekli olan tüm teknik destek ve servis hizmeti profesyonel olarak vermekteyiz.

            Malzemenin belirli bir alanını ısıtmak için yüksek enerjili lazer ışını ısıyı, malzemenin sadece kaynak yapılacak bölgesine yayar ve deformasyon oluşmadan kaynak yapılır. Siyah sac, paslanmaz, alüminyum, değerli madenler ve bakır gibi birçok imalat alanında profesyonel olarak size çözüm sağlayacak olan lazer kaynak makinesi ile üretim verimliliğinizi ve kalitenizi arttırabilirsiniz.Kompakt tasarımı ile az yer kaplamasının yanı sıra, kolay, tecrübeye ihtiyaç duymadan kullanımının öğrenilmesi ve alın kaynağı, köşe kaynağı ve punta kaynağı gibi birçok işleme yöntemindeki verimliliği ile işinize profesyonellik katacaktır.

            Havacılık ekipmanları, pano, aydınlatma, asansör, dekorasyon, mobilya, ısıtma-soğutma ekipmanları, beyaz eşya endüstriyel mutfak ekipmanları, mekanik ve elektrik ürünleri, tabela, depolama sistemleri, otomobil imalatı ve diğer endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. 

 

                                    Neden Lazer Kaynak Makinesi Gereklidir ?

           

            Üstün teknolojisi sayesinde lazer kaynağının verimliliği ve niteliği ile geleceğin kaynak yöntemi olarak kabul edilmektedir. Son teknoloji fiber lazer el kaynak sistemi tüm metal malzemeler ve bilhassa paslanmaz ve alüminyum malzemeler için kusursuz bir kaynak çözümüdür.İdeal fiyatları, düşük yatırım ve işletme maliyeti ile lazer kaynak makinesi daha kaliteli ve az maliyetli kaynaklı imalat sağlanmaktadır. Küçük ölçüleri sayesinde az yer kaplaması avantajı ile kullanım pratikliği sağlamaktadır.

            Diğer kaynak yöntemlerine göre enerji verimliliği ortalama olarak en az 3 kat daha yüksektir. İleri teknolojisi sayesinde kaynak hızı 5/7 kat daha fazladır. Bir fabrikada ortalama maliyetler göz önünde bulundurulduğunda genelde bir senede kendini amorti etmektedir.

 

                              Lazer Kaynak Teknolojisinin Avantajları Nelerdir ?

 

    İşleme Verimliliği: Geleneksel kaynak yöntemleri ile karşılaştırıldığında, verimlilik çok daha yüksektir. 

    İşleme Kalitesi: Kaynak dikişi pürüzsüzdür. Kaynaktan sonra tesviye ve polisaja ihtiyaç en az seviyededir. 

    Kolay Kullanım: Elde taşınan kaynak torcu, hafif, tutması ve kullanımı kolay ergonomik tasarıma sahiptir. 

    Çeşitli İşleme Yöntemleri: Punta kaynağı, köşe kaynağı, alın kaynağı vb. kaynaklar için kullanılabilir. 

    Kullanım Maliyeti: Ultra yüksek elektro-optik dönüşüm verimliliği ile işletmeler enerji tasarrufu sağlar. 

   Makine Tasarımı: Kompakt makine ve mükemmel ışın kalitesi ile bakım gerektirmeyen makinenin lazer üretecinin hizmet ömrü 100.000 saatten fazladır. 

 

            Sizin için en uygun makine ve modeli belirlemek için alanında uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Ruby Lazer Makina Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti.

www.rubylazer.com

info@rubylazer.com

+90 216 687 03 86

İçerenköy Mahallesi Umut Sokak No:10-12/70 Quick Tower 34752 Ataşehir/İSTANBUL